Euro 2020. Turcja – Walia. Gareth Bale zmarnował rzut karny! Zobacz nagranie

Euro 2020. Turcja – Walia. Gareth Bale zmarnował rzut karny! Zobacz nagranie

Gareth Bale w meczu ze Szwajcarią
Gareth Bale w meczu ze Szwajcarią Źródło: Newspix.pl / ZUMA
Walia prowadzi z reprezentacją Turcji 1:0. Szansę na podwyższenie wyniku miał Gareth Bale, ale zawodnik Tottenhamu nie wykorzystał rzutu karnego.

Wracamy do rywalizacji w grupie A. Wznowiliśmy ją od meczu Turcja – Walia. Zarówno jedni, jak i drudzy na pewno nie są faworytami do zajęcia wysokich miejsc w całym turnieju, ale to nie znaczy, że w meczu pomiędzy tymi drużynami nie ma emocji.

Turcja – Walia. Bale marnuje karnego

Mecz pomiędzy Turcją a Walią podczas rozpoczął się od widocznej przewagii Walii. Aaron Ramsey miał w pierwszej połowie aż trzy groźne okazje, które mógł zamienić w gola. Udało się dopiero za trzecim razem. W 43. minucie Walijczyk wykorzystał świetne podanie od Garetha Bale'a, przyjął piłkę klatką piersiową i skierował ją w prawy dolny róg bramki.

Wyśmienitą szansę na podwyższenie prowadzenia miał autor wyśmienitej asysty z pierwszej połowy. Gareth Bale podszedł bowiem do podyktowanej przez sędziego rzutu karnego. Zawodnik nie wykorzystał swojej szansy. Była gwiazda Realu Madryt posłała piłkę wysoko ponad prawym górnym oknem bramki. Cała sytuacja miała miejsce w 61. minucie. Bale mógł praktycznie przypieczętować zwycięstwo swojej drużyny, a tak przewaga Walii nadal nie jest przekonująca.

Euro 2020. Gikiewicz chce zastąpić Fabiańskiego. „Brać sprzęt?”