Euro 2020. Włochy – Szwajcaria. Italia z kolejnym zwycięstwem na mistrzostwach Europy

Euro 2020. Włochy – Szwajcaria. Italia z kolejnym zwycięstwem na mistrzostwach Europy

Lorenzo Insigne
Lorenzo InsigneŹródło:Newspix.pl / ABACA
Drugie spotkanie Euro 2020 Włochy rozegrały z reprezentacją Szwajcarii. Italia pokonała bezradnych Helwetów i po dwóch spotkaniach na mistrzostwach Europy ma zapewniony awans do fazy pucharowej turnieju.

Mistrzostwa Europy trwają od 11 czerwca, a dziś 16 czerwca rozpoczęła się druga kolejka fazy grupowej turnieju. Spośród trzech meczów zaplanowanych na ten dzień, zdecydowanie najbardziej intryguje pojedynek reprezentacji Italii ze Szwajcarią. W pierwszym meczu Włosi wygrali z Turcją 3:0, a Helweci zremisowali 1:1 z Walią.

Włochy – Szwajcaria. Gol Italii i kontuzja kapitana

Od początku spotkania przewagę posiadała drużyna Włoch. Pierwszy raz piłka wpadła do siatki w 19. minucie. Zamieszanie po rzucie rożnym wykorzystał Giorgio Chiellini. Na nieszczęście Italii przed strzałem kapitan Squadra Azzurra zagrywał piłkę ręką czego konsekwencją było anulowanie bramki. Chwilę później włoski obrońca musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

Niecałe 10 minut później zabójczą akcję ofensywną przeprowadził duet Manuel Locatelli – Domenico Berardi. Ten pierwszy podał na prawe skrzydło do Berardiego. Zawodnik wykonał piękny rajd do linii bramkowej Sommera i wykonał idealne podanie prostopadłe w pole karne pod nogi właśnie inicjatora całej akcji. Od 26. minuty było 1:0 dla Włochów.

Dominacja Włochów w drugiej połowie

Włosi w drugiej połowie imponowali tak samo jak w pierwszej części spotkania. Bezsprzecznie był to wieczór Locatellego. Reprezentant Squadra Azzurra strzałem sprzed pola karnego podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2:0. Poza bardzo sporadycznymi wypadami pod bramkę Donnarummy zawodnicy Szwajcarii nie pokazywali żadnych argumentów do walki o punkty.

Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 3:0 dla reprezentacji Włoch, ponieważ kolejny z reprezentantów Squadra Azzurra popisał się pięknym strzałem sprzed pola karnego. Autorem tej bramki był Ciro Immobile. Italia na jeden mecz przed końcem fazy grupowej ma sześć punktów, bilans bramkowy 6:0 i jest pewna awansu do play-offów.