Euro 2020. Yann Sommer po meczu z Francją: Zadzwonię do Roberta De Niro

Euro 2020. Yann Sommer po meczu z Francją: Zadzwonię do Roberta De Niro

Kylian Mbappe i Yann Sommer
Kylian Mbappe i Yann SommerŹródło:Newspix.pl
Szwajcaria sensacyjnie wyeliminowała Francję i zagra w ćwierćfinale Euro 2020. Bohaterem Helwetów został Yann Sommer, który wybronił rzut karny wykonywany przez Kyliana Mbappe. Po meczu szwajcarski bramkarz żartobliwie odpowiedział na pytanie, czy starcie z mistrzami świata było gotowym scenariuszem na film.

W meczu Francuzów ze Szwajcarami padł remis, chociaż jeszcze do 81. minuty Helweci przegrywali 1:3. Po trafieniach Harisa Seferovicia i Mario Gavranovicia udało się jednak doprowadzić do wyrównania i dogrywki. Ta nie przyniosła rozstrzygnięcia, przez co konieczne okazało się rozegranie serii rzutów karnych. W ostatniej kolejce jedenastek do piłki podszedł Kylian Mbappe, a jego strzał wybronił Yann Sommer, dając tym samym swojej drużynie upragniony ćwierćfinał Euro 2020.

Yann Sommer komentuje mecz z Francją

Po meczu Sommer rozmawiał z dziennikarzami, a na antenie niemieckiej stacji ZDF został zapytany o to, czy jego gra przeciwko Francuzom jest gotowym scenariuszem na film. – Tak, to szaleństwo. Zadzwonię do Roberta De Niro zapytać, czy zechce mnie zagrać – zażartował.

Później w rozmowie z serwisem euro2020.com bramkarz przyznał, że po strzeleniu trzeciej bramki Francuzi zaczęli być „nieco aroganccy”. – Myśleli, że już wygrali, a my to wykorzystaliśmy – stwierdził. – Jestem naprawdę dumny z tego zespołu, z tego jak wróciliśmy do gry – zaznaczył.

Przypomnijmy, Szwajcaria zagra w ćwierćfinale mistrzostw Europy z Hiszpanami, którzy w 1/8 finału pokonali Chorwatów po dogrywce. Spotkanie o półfinał turnieju rozpocznie się o godz. 18 w piątek 2 lipca.