Euro 2020. Szwajcarski komentator oszalał ze szczęścia po interwencji Sommera. Posłuchajcie

Euro 2020. Szwajcarski komentator oszalał ze szczęścia po interwencji Sommera. Posłuchajcie

Yann Sommer po wybronieniu karnego Mbappe
Yann Sommer po wybronieniu karnego Mbappe Źródło: Newspix.pl / Icon Sport
Yann Sommer obronił karnego Kyliana Mbappe, dając Szwajcarii upragniony awans do ćwierćfinału Euro 2020. Zobaczcie, jak świadomość wyeliminowania mistrzów świata podziałała na szwajcarskiego komentatora sportowego.

Euro 2020 już w fazie grupowej obfitowało w emocje i dostarczyło nam kilku naprawdę dobrych meczów. To, co dzieje się w play-offach przekracza jednak wszelkie oczekiwania kibiców. Z tym stwierdzeniem muszą zgodzić się wszyscy, którzy znaleźli czas na oba poniedziałkowe mecze. 28 czerwca byliśmy świadkami piłkarskich widowisk, które zostaną z nami na długo.

W pierwszym meczu tego dnia widzieliśmy kuriozalnego gola samobójczego bramkarza Hiszpanii, Simona Unaia. Jego koledzy strzelili później trzy bramki, doprowadzając do stanu 3:1. Wtedy obudzili się Chorwaci, którzy wyrównali na 3:3 i doprowadzili do dogrywki. Tam jednak znów zaatakowali Hiszpanie, kończąc ostatecznie to spotkanie wynikiem 5:2.

Francja - Szwajcaria kolejnym hitem Euro 2020

Jeśli myśleliśmy, że wieczorny mecz nie przebije tego pierwszego, to byliśmy w błędzie. Skazywana na pożarcie Szwajcaria najpierw prowadziła 1:0, by dojść do stanu 1:3 dla Francji, a później wyrównać na 3:3. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w rzutach karnych trafionych zostało pierwszych 9 strzałów. Wtedy to uderzenie wielkiej gwiazdy, Kyliana Mbappe, w świetnym stylu powstrzymał bramkarz Szwajcarii Yann Sommer.