Euro 2020. Z rozpaczy w ogromną radość. Zabawna przemiana szwajcarskiego kibica

Euro 2020. Z rozpaczy w ogromną radość. Zabawna przemiana szwajcarskiego kibica

Szwajcarski kibic
Szwajcarski kibic Źródło: TVP / TVP Sport
Szwajcaria sensacyjnie wyeliminowała Francję z Euro 2020. Emocje w spotkaniu sięgały w niektórych momentach zenitu. W 90. minucie po wyrównującej bramce Helwetów jeden z kibiców w dosyć obrazowy sposób wyraził swoją radość.

Reprezentacja Szwajcarii sprawiła niespodziankę całemu piłkarskiemu światu. Helweci wyeliminowali faworyzowanych Francuzów. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebne były rzuty karne.

Szwajcarskie emocje w końcówce spotkania

Na 10 minut przed zakończeniem podstawowego czasu gry reprezentacja Szwajcarii przegrywała z Francją 1:3. Bramka kontaktowa dała Helwetom nadzieję na doprowadzenie do remisu, a w rezultacie do dogrywki w 1/8 finału . Minuty mijały, ale podopieczni Vladimira Petkovicia nie ustawali w próbach wyrównania stanu spotkania. W końcu dopięli swego. Świetnym strzałem popisał się Mario Gavranovic i na parę sekund przed końcem regulaminowego czasu gry Szwajcarzy zdobyli trzecią bramkę

Emocjonalna reakcja kibica

Kamery na stadionie uchwyciły kibica reprezentacji Szwajcarii, który w zaledwie pół minuty przeszedł diametralną przemianę. Z początku na nagraniu możemy najpierw zobaczyć człowieka, który prawie w rozpaczy zamartwia się losem swojej drużyny. Chwilę później można było zobaczyć tego samego Szwajcara w zupełnie innej formie. Kibic w ramach celebracji bramki Gavranovicia pozbył się zarówno czapki, jak i koszulki.