Euro 2020. Francuzi żegnają się z mistrzostwami Europy! Szwajcaria lepsza w rzutach karnych

Euro 2020. Francuzi żegnają się z mistrzostwami Europy! Szwajcaria lepsza w rzutach karnych

Zawodnicy Szwajcarii
Zawodnicy Szwajcarii Źródło: Newspix.pl / ICON SPORT
Faworyzowana Francja odpada z Euro 2020. Szwajcaria po wspaniałej walce wygrywa serię rzutów karnych. Wśród Trójkolorowych zawiódł Kylian Mbappe.

W pierwszej połowie reprezentacja Szwajcarii wyglądała lepiej od Francuzów pod każdym możliwym względem. Rozpoczynając od rozgrywania piłki, przechodzą przez ustawienie w obronie, a kończąc na precyzyjnych wrzutkach – wszędzie tam błyszczeli Helweci. Potwierdziła to bramka, którą wspaniałym strzałem głową zdobył Haris Seferovic. Steven Zuber zanotował kolejną świetną asystę w tym turnieju. Na przerwę zawodnicy Trójkolorowych schodzili ze stratą jednej bramki, a w powietrzu unosił się zapach sensacji.

Emocjonalny rollercoster w drugiej połowie!

Reprezentacja Francji odżyła w drugiej połowie. Karnego dla Szwajcarii w 55. minucie nie trafił Ricardo Rodriguez, a dwie minuty później bramkę wyrównującą zdobył Karim Benzema. Niedługo później ten sam zawodnik wyprowadził Francuzów na prowadzenie, potem na 3:1 zmienił wynik Paul Pogba, ale to nie był koniec emocji, chociaż tak mogło się wydawać...

Szwajcaria w końcówce spotkania zdołała doprowadzić do remisu. Najpierw na 2:3 strzelił Seferović, a w 90. minucie Gavranović wyrównał stan spotkania. W rzutach karnych prawie wszyscy wykonali swoje jedenastki bezbłędnie. Ostatni do piłki podchodził Kylian Mbappe, gwiazdor PSG. Zawodnik nie strzelił żadnej bramki podczas turnieju i do tego nie trafił rzutu karnego w konkursie jedenastek. Wynik 3:3 i porażka w karnych eliminuje mistrzów świata s Euro 2020.

23:47
Dziękujemy za wspólne przeżywanie tych piłkarskich emocji! We wtorek kolejna dawka europejskich wrażeń.
 23:465:4
Szwajcaria po rzutach karnych awansuje do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Sensacja w Bukareszcie!
 23:445:4
Mbappe... NIE TRAFIA!!!!
 23:435:4
Mehmedi pewnie w prawy dolny róg bramki trafia dla Szwajcarii. Do piłki podejdzie teraz Mbappe!
 23:434:4
Kimpembe dla Francuzów – pewnie w prawy górny róg bramki.
 23:424:3
Vargas dla Szwajcarii... GOOOL, ale było blisko, żeby Lloris to obronił!
 23:413:3
Marcus Thuram... TRAFIA, ale Sommer miał piłkę prawie na rękach
 23:413:2
Akanji podchodzi do piłki... Pokonuje Llorisa!
 22:32
Wracamy do was za parę minut z relacją live z rzutów karnych.
 120. min.
Rzut wolny dla reprezentacji Szwajcarii. Po tej akcji zapewne będzie koniec meczu i czekają nas karne.
 119. min.
Francuzi w jednej z ostatnich akcji. Centra Kimpembe, strzał głową Girouda, ale świetnie broni Sommer.
 118. min.
Rzut wolny dla reprezentacji Szwajcarii. Dwie minuty do końca.
 117. min.
Dośrodkowanie Pavarda bez zaskoczeń – niecelne.
 115. min.
Obie drużyny są już bardzo zmęczone. Pięć minut do karnych.
 114. min.
Świetne podanie otwierające Pogby do thurama, ten zagrywa do Girouda, który nie trafia czysto w piłkę i ponownie rozpocznie bramkarz Szwajcarii.
 113. min.
Od bramki rozpocznie Sommer. Niecelne podanie Szwajcarów i z autu grają Francuzi.
 112. min.
Francja: Thuram wchodzi za Comana
 112. min.
Dośrodkowanie Helwetów prosto w ręce Llorisa.
 111. min.
Ależ fatalnie przestrzelił Kylian Mbappe. Świetnie podał mu piłkę Paul Pogba, ale młody zawodnik PSG nie wykorzystał okazji.
 110. min.
Strzał Mbappe sprzed pola karnego, ale obok słupka.
 109. min.
Liczba niecelnych dośrodkowań Francuzów ciągle rośnie. Przed chwilą było kolejne.
 108. min.
Faulowany Pogba. Akanji ukarany żółtą kartą.
 107. min.
Faul na szwajcarskim zawodniku, ale szybko piłkę odzyskują Francuzi.
 106. min.
Rozpoczynamy drugą połowę dogrywki. Szwajcaria przy piłce.
 105+1 min.
Groźnie pod bramką Szwajcarii w pierwszej połowie dogrywki, ale ostatecznie sędzia gwiżdże i czekamy na ostatnie 15 minut spoktania.
 105. min.
Ostatnia minuta pierwszej połowy dogrywki. Szwajcarzy tracą piłkę i od autu zaczną Trójkolorowi.
 103. min.
Rzut rożny dla Szwajcarii. Dośrodkowanie, strzał sprzed pola karnego niecelny.
 101. min.
Schar rozpoczyna od autu, ale przejmuje Francja. Podanie górą do Sissoko, który posyła piłkę w niebo. Bardzo nieczyste uderzenie Francuza.
 100. min.
Była krótka przerwa w grze, ponieważ na murawie leżał Coman, który wrócił jednak do gry.
 97. min.
Mbabu wspaniała indywidualna akcja prawym skrzydłem, ale przejmują Francuzi. Piłka od razu pojawia się po drugiej stronie boiska. Coman oddaje strzał, ale piłka trafia w boczną siatkę.
 96. min.
Seferović schodzi z boiska. Za niego na boisko wybiega Schar. Wcześniej w reprezentacji Francji Benzemę zastąpił Giroud.
 95. min.
Centra Francuzom nie wyszła, ale ciągle są oni przy piłce.
 95. min.
Strzał Pavarda, ale świetna obrona Sommera. Mamy rzut rożny.
 94. min.
Francja w posiadaniu piłki. Kolejne nieudane dośrodkowanie Rabiota.
 93. min.
Vargas dośrodkowuje na bliższy słupek, strzał i piłka w rękach Hugo Llorsia.
 92. min.
Szwajcaria buduje akcję na lewym skrzydle. Przerzut piłki na drugą stronę. Gavranović wywalczył rzut rożny.
 91. min.
Rozpoczynamy dogrywkę. Francja przy piłce.
 90+4 min.
Coman mógł zakończyć mecz w 90 minut, ale trafił w poprzeczkę. Będzie dogrywka!
 90+4 min.
Świetne podanie do Mehmediego, ale napastnik nie opanował piłki.
 90+3 min.
Świetna interwencja Mbabu i Szwajcaria przy piłce.
 90+2 min.
Doliczone zostały cztery minuty.
 90. min.
REMIS, REMIS, REMIS!!! Mamy 3:3. Gavranović strzela wyrównującą bramkę!
 90. min.
Helweci w natarciu, ale piłkę po dośrodkowaniu łapie Hugo Lloris. Czas leci
 88. min.
Szwajcaria: Schodzi Rodriguez, wchodzi Mehmedi.
Francja: Sissoko zastępuje Griezmanna.
 86. min
Szwajcarzy atakują ponownie. Mbabu jednak traci piłkę i przy okazji fauluje Rabiota w ataku.
 84. min.
Francja stara się szanować piłkę, ale Szwajcaria na to nie pozwala.Helweci atakują i trafiają do bramki, ale sędzia odgwizduje spalonego.
 82. min.
Francja z autu blisko bramki przeciwnika.
 81. min.
GOOOOL! Druga bramka Seferovicia! Helweci łapią kontakt!!
 78. min.
Francja znowu się rozpędza. Dośrodkowanie Comana, ale ponownie prosto w ręce Sommera.
 77. min.
Strzał Kingsleya Comana, ale prosto w ręce bramkarza.
 75. min.
GOOOL! ALEŻ TRAFIENIE POGBY! Piękny, techniczny strzał sprzed pola karnego i mamy już 3:1.
 74. min.
Ofensywna akcja Francji przerwana przez obrońców, ale Trójkolorowi ciągle przy piłce.
 73. min.
Szwajcaria: Schodzi Shaqiri i Widmer, a za nich Mbabu i Gavranovic.
 71. min.
Strzał lewą nogą Pogdy, rykoszet od obrońcy i rzut rożny dla Francji. Dośrodkowuje Griezmann. Wybija obrońca i jeszcze jeden korner dla Francuzów. Zagrywa Mbappe, ale niecelnie.
 69. min.
Widmer chciał podać piłkę głową do Sommera, ale ta przeleciała nad bramkarzem, na szczęście nie w światło bramki.
 67. min.
Od bramki Lloris. Francuzi rozgrywają piłkę od obrony. Momentalnie przyspieszyli i zaraz futbolówka była blisko bramki drużyny przeciwnej, ale Sommer złapał ją bezpiecznie w ręce.
 66. min.
Rzut wolny dla reprezentacji Szwajcarii. Przy piłce Shaqiri. Świetna wrzutka zawodnika Liverpoolu, ale sędzia odgwizduje faul w ataku.
 64. min
Szwajcarzy próbują odnaleźć swój rytm, ale tracą piłkę. Od autu rozpoczną mistrzowie świata.
 63. min.
Francja ponownie w akcji ofensywnej. Szwajcarzy z problemami.
 62. min
Żółta kartka dla Ricardo Rodrigueza za faul na Antoinie Griezmannie.
 60. min.
Wspaniała akcja kombinacyjna Francuzów. Karim Benzema bohaterem reprezentacji Francji.
 58. min.
Kolejna akcja reprezentacji Francji. PONOWNIE DO BRAMKI TRAFIA BENZEMA!!
 57. min.
GOOOL! Karim Benzema strzela bramkę na 1:1!!
 56. min.
Szwajcarzy rozgrywają piłkę z dużą swobodą, ale tracą ją. Paul Pogba podaje do Mbappe, który oddaje niecelny strzał.
 54. min.
Ricardo Rodiguez podchodzi do wykonania jedenastki i... nie ma bramki!!! Hugo Lloris broni strzał Szwajcara!
 51. min.
Szwajcarzy ruszają z kontrą. Zuber pędzi prawą stroną, jeden z obrońców Francuskich wywraca Szwajcara. Sędzia sprawdza VAR i.. mamy rzut karny!
 50. min.
Szybka kontra Francuzów, z której nikt nie wynika.
 49. min.
Szwajcarzy na lewej stronie boiska. Przeniesienie ciężaru gry na prawą stronę. Bardzo niebezpieczna akcja., ale napastnik nie trafia po dośrodkowaniu w piłkę.
 48. min.
Od bramki Francuzi. Trójkolorowy gubią piłkę. Rzut z autu dla Szwajcarii.
 47. min.
Strzał Griezmanna z ponad 20 metrów. Niestety niecelny
 46. min.
Francja: Kingsley Coman wchodzi za Clementa lengleta
 46. min.
Zaczynamy druga połowę spotkania! Francuzi przy piłce.
 45+3 min.
Koniec pierwszej połowy. Wracamy do gry za 15 minut!
 45+2 min.
Strzał Benzemy zablokowany przez obrońcę Helwetów.
 45+1 min.
Sędzia dolicza dwie minuty.
 44. min.
Świetnie Szwajcarzy grają w obronie, potrafią też utrzymać się przy piłce i nie boją się indywidualnych akcji. Oni właśnie teraz rozgrywają
 43. min.
Kylian Mbappe schodzi na lewą nogę i z środowej strefy przed polem karnym oddaje bardzo nieczysty strzał.
 42.min.
Dośrodkowanie Rodrigeza, piłka znowu dociera do reprezentanta Szwajcarii, ale strzał niedokładny. Teraz Francja w ataku.
 40. min.
Świetnie Helweci wyszli z własnej połowy boiska, ale niestety niedokładności powodują, że akcja traci tempo.
 39. min.
I następna nieudana centra Trójkolorowych.
 38. min.
Na boisko wbiegł kibic francuskiej drużyny i mamy chwilę przerwy w grze.
 36. min.
Niecałe 10 minut do końca pierwszej połowy spotkania. Griezmann dośrodkowuje, ale dobre ustawienie Szwajcarów i rzut rożny dla Francji.
 34. min.
Embolo rozpoczyna kontrę, ale z faulem przerywa ją Paul Pogba.
 33. min.
Rzut wolny dla Szwajcarii, blisko własnej bramki.
 32. min.
Rabiot wbiegł z lewej strony w pole karne Szwajcarów, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i ostatecznie ją stracił.
 31. min.
Niebezpieczne dośrodkowanie Shaqiriego, ale nieczysto w piłkę trafia Embolo.
 30. min.
Szwajcarzy przy piłce. Akcja lewym skrzydłem, Francuzi wypychają przeciwników, ale tamci dzielnie utrzymują posiadanie. Faul Trójkolorowych na Zuberze skutkuje żółtą kartą dla Varana.
 28. min.
Mocny strzał Rabiota z dystansu. Niewiele zabrakło do szczęścia!
 26. min.
Strzela Mbappe, ale prosto w mur Helwetów. Gwiazdor PSG dobija, ale trafia tylko w fotografa stojącego obok bramki.
 25. min.
Na ten moment lepiej fizycznie wyglądają Helweci. Przy piłce Francja. Zagranie ręką Freulera i rzut wolny dla Trójkolorowych.
 23. min.
Francuzi bardzo często próbują atakować z lewej strony boiska. Na razie jednak dobrze zorganizowani Szwajcarzy dają radę stawiać opór.
 22. min.
Dośrodkowanie z lewej strony w kierunku nabiegającego Benzemy, ale niestety piłka przelatuje za plecami napastnika.
 21. min.
Kolejny kontratak Helwetów przerwany przez obrońców. Pogba podaje do Mbappe z ominięciem linii pomocy, ale francuski napastnik złapany został na spalonym.
 20. min.
Akcja prawym skrzydłem, ale szybko przejmuje Szwajcaria. Nie udaje się jej wywalczyć rożnego i od bramki Lloris.
 18. min.
Rzut wolny blisko pola karnego. Griezmann dośrodkowuje i... Benzema nie sięga piłki.
 17. min.
Francja rozdrażniona straconą bramką naciskają na obronę Szwajcarii.
 15. min.
Wspaniałe dośrodkowanie z lewej strony boiska i jeszcze lepszy strzał głową i sensacyjnie Helweci wychodzą na prowadzenie!
 15. min.
GOOOL SEFEROVIC! Szwajcaria prowadzi 1:0!
 14. min.
Francja uspokaja grę. Niedokładne zagranie Lengleta i rozpocznie bramkarz Szwajcarii.
 12. min.
Niebezpieczna strata Szwajcarów, ale dobra postawa w ustawieniu uniemożliwia Francuzom oddanie strzału.
 11. min.
Francja przy piłce. Zawodnicy Trójkolorowych wymieniają podania, ale niedokładnie, przez co tracą posiadanie.
 9. min.
Helweci dośrodkowują z prawej strony, ale piłka nie znajduje adresata.
 8. min.
Korner nieudany, ale jesteśmy już po drugiej stronie boiska i również mamy rzut rożny i również nic z tego nie wynika.
 7. min.
Mbappe znowu szaleje na lewym skrzydle. Pięciu rywali otacza Francuza, ten dośrodkowuje, ale obrońca blokuje piłkę i mamy rzut rożny.
 6. min.
Griezmann dośrodkowanie wprost do Benzemy, ale ten nie zdołał złożyć się do strzału.
 5. min.
Benzema w polu karnym Helwetów, ale nie zdołał zgrać piłki do kolegi. Trójkolorowi ciągle przy piłce. Budują atak pozycyjny.
 4. min.
Nieudany korner, ale Szwajcarzy ciągle przy piłce.
 3. min.
Szwajcaria rusza z atakiem. Wymieniają podania przed polem karnym Francji. Dośrodkowanie Shaqiriego i rzut rożny dla Helwetów.
 2. min.
Jest dobre dośrodkowanie Griezmanna, ale niecelny strzał Varana.
 2. min.
Francja przejmuje piłkę. Mbappe rozpędza się na lewym skrzydle. Rzut rożny dla Trójkolorowych.