Euro 2020. Schmeichel o nagannym zachowaniu kibiców. „Mówiłem o tym sędziemu”

Euro 2020. Schmeichel o nagannym zachowaniu kibiców. „Mówiłem o tym sędziemu”

Kasper Schmeichel
Kasper Schmeichel Źródło:Newspix.pl / AFLO
Kasper Schmeichel podczas spotkania Anglia – Dania był przez kibiców oślepiany laserem. Zawodnik przyznał się, że informował o tym skandalicznym zachowaniu sędziego.

Mecz półfinałowy Anglia – Dania odbył się 7 lipca. Zwycięsko z tego starcia wyszli Synowie Albionu. Jak to często bywa podczas wielkich spotkań nie obyło się bez kontrowersji, w które zamieszany był między innymi sędzia spotkania Danny Makkelie.

120 minut walki

Strzelanie w półfinale rozpoczęła reprezentacja Danii. W 30. minucie z rzutu wolnego bramkę na 1:0 zdobył Mikkel Damsgaard. Dziewięć minut później samobójcze trafienie zaliczył Simon Kjaer i na tablicy wyników było już 1:1. Rozstrzygnięcie spotkania przyszło dopiero w dogrywce. Około 100. minuty w pole karne wbiegł Raheem Sterling i wtedy zaczęły się poważne kontrowersje.

Według wielu ekspertów upadek Raheema Sterlinga w polu karnym nie nadawał się

Skandaliczne zachowanie kibiców

„Daily Mail” podawało najpierw, że podczas obrony rzutu karnego Kasper Schmeichel był oślepiany przez kibiców laserem Sam bramkarz cytowany przez „Daily Mirror” inaczej opisuje sytuację. – Nie doświadczyłem tego podczas rzutu karnego, tylko w drugiej połowie meczu – powiedział bramkarz. – Mówiłem o tym sędziemu, a on przekazał tę informację urzędnikom – dodał Schmeichel.

Tokio 2020. Masa obostrzeń dla sportowców podczas igrzysk. „To więzienie, a nie wioska olimpijska”

Źródło: „Daily Mirror”