Klasyfikacja medalowa Halowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Które miejsce zajęli Polacy?

Klasyfikacja medalowa Halowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Które miejsce zajęli Polacy?

Emanuil Karalis i Piotr Lisek
Emanuil Karalis i Piotr Lisek Źródło: PAP / Adam Warżawa
Prezentujemy generalną klasyfikację medalową na koniec Halowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Zmagania odbywające się w Stambule były wyjątkowo udane dla Biało-Czerwonych. Które miejsce zajęli Polacy?

Tegoroczne Halowe Mistrzostwa Europy okazały się owocne dla reprezentantów Polski. Do Stambułu udało się wiele naszych lekkoatletycznych gwiazd, ale krążki zdobywali nie tylko faworyci. Łącznie Biało-Czerwoni przywiozą z Turcji aż siedem medali.

Siedem medali Polaków w Halowych Mistrzostwach Europy

Już drugiego dnia kibice oglądający zmagania lekkoatletów mieli powody, by emocjonować się walką o najwyższe laury. Wtedy odbywał się przede wszystkim pięciobój kobiet, w którym startowała Adrianna Sułek. Zawodniczka ta pojechała do Stambułu z ambicją, by pobić rekord świata i udało jej się to. Uzbierała 5014 punktów, ale zdobyła jedynie srebrny medal. Jeszcze lepsza okazała się Nafi Thiam. 3 marca triumfowała też Ewa Swoboda w biegu na 60 metrów. Sprinterka też wywalczyła drugie miejsce na podium.

Z następnych krążków cieszyliśmy się dzień później, kiedy w biegu na 1500 metrów startowała Sofia Ennaoui. Po niezbyt udanym starcie w Halowych Mistrzostwach Polski mało kto upatrywał w niej kandydatki do medalu, a jednak uzyskała brąz. Ta sama sztuka udała się Annie Kiełbasińskiej na dystansie 400 metrów. Ponadto Kiełbasińska zdobyła też krążek takiej samej barwy dzień później w sztafecie kobiet (4x400 metrów). Wtedy świętowała razem z Mariką Popowicz-Drapałą, Anną Pałys i Alicją Wroną-Kutrzepą.

W końcu na podium stanęło też dwóch sportowców, w których wierzyło niewiele osób. Najpierw Piotr Lisek został wicemistrzem Europy w skoku o tyczce, a kilkanaście minut później triumfował Jakub Szymański w biegu przez płotki na 60 metrów. Te zwycięstwa spuentowały udane Halowe Mistrzostwa Europy dla Biało-Czerwonych.

Klasyfikacja medalowa Halowych Mistrzostw Europy. Które miejsce zajęli Polacy?