Lawina komentarzy po meczu otwarcia MŚ. Dziennikarze bezlitośni dla reprezentacji Kataru

Lawina komentarzy po meczu otwarcia MŚ. Dziennikarze bezlitośni dla reprezentacji Kataru

Piłkarze reprezentacji Kataru
Piłkarze reprezentacji Kataru Źródło:PAP/EPA / Friedemann Vogel
Reprezentacja Kataru przegrała mecz otwarcia mistrzostw świata z Ekwadorem, który wyglądał bardzo dobrze na tle gospodarzy mundialu. Ci z kolei nie byli w stanie nawiązać wyrównanej rywalizacji na boisku, co dobitnie ocenili dziennikarze komentujący przebieg spotkania na Twitterze.

Przed meczem otwarcia mistrzostw świata nieznacznym faworytem był Ekwador, który ma doświadczenie gry na wielkich turniejach. z kolei debiutował na  i wyraźnie nie radził sobie z presją towarzyszącą roli gospodarza czempionatu.

Katar przegrał z Ekwadorem

już w pierwszych minutach przejęła inicjatywę i nie oddawała jej niemal przez całe spotkanie. Gorąco pod bramką gospodarzy zrobiło się w 3. minucie, kiedy to piłkę do bramki skierował Enner Valencia. Trafienia jednak nie uznano, bo jeden z Ekwadorczyków był na pozycji spalonej.

Podopieczni Gustavo Alfaro dopięli swego kilkanaście minut później, a w roli głównej ponownie wystąpił Valencia. Tym razem doświadczony napastnik wywalczył rzut karny, który po chwili skutecznie wykorzystał. Kapitan reprezentacji Ekwadoru w 31. minucie podwyższył prowadzenie na 2:0, wykańczając celną główką centrę Angelo Preciado. Wynik nie uległ zmianie do końca spotkania, dzięki czemu drużyna z Ameryki Południowej zasłużenie zainkasowała trzy punkty.

Katar – Ekwador. Lawina komentarzy na Twitterze

Mecz otwarcia mundialu był na bieżąco komentowany przez polskich dziennikarzy, którzy swoimi przemyśleniami dzielili się na Twiterze. „Patrzę na ten Katar i widzę naszą kadrę na MŚ w XXI wieku. Bezradnie, bez pomysłu, bez wiary, bez sił” – napisał Piotr Majchrzak z portalu Sport.pl.

Dyrektor Canal+ Sport Michał Kołodziejczyk postanowił z kolei zażartować z poziomu meczu, który momentami był wręcz nudny. „Nie mówcie, że Podbeskidzie takie z Łęczną by na początek mundialu lepiej nie siadło” – przekonywał.

Katarczycy wyraźnie nie poradzili sobie z presją, co zauważył Maciej Łuczak z Meczyki.pl. „Można sobie kupić mundial, wybudować imponującą akademię, wydać pewnie dziesiątki milionów na przygotowania, ale żadne pieniądze nie pozyskasz wytrzymania presji i utrzymania ciśnienia w najważniejszym meczu w życiu. Brutalnie pod tym względem zostali zweryfikowani Katarczycy” – stwierdził.

W podobnym tonie wypowiedział się Tomasz Ćwiąkała z Canal+ Sport. „Najpierw przygniotły ich nerwy, potem okazało się, że nie mają połowy argumentu piłkarskiego. Straszne byle co jak na mecz inauguracyjny” – zaznaczył. „Podporządkować wszystko pod ten mecz – robić długie zgrupowania, zamykać się, kończyć ligę – żeby tak wyglądać... no tak średnio bym powiedział” – wtórował mu Dominik Piechota z Kanału Sportowego.