Milan zagra w Lidze Mistrzów. Pomogła wygrana z Atalantą

Milan zagra w Lidze Mistrzów. Pomogła wygrana z Atalantą

Piłkarze Milanu
Piłkarze Milanu Źródło:Newspix.pl / ZUMA
AC Milan do końca nie był pewny gry w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, a losy ewentualnego awansu miały rozstrzygnąć się w ostatnim spotkaniu sezonu. Rossoneri pokonali w nim Atalantę, zapewniając sobie tym samym miejsce w czołowej czwórce Serie A.

Atalanta przystępowała do niedzielnego meczu z Milanem pewna, że zagra w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Ich rywale z kolei musieli wygrać, by nie oglądając się na wyniki w spotkaniach Juventusu i Napoli zagwarantować sobie udział w tych prestiżowych rozgrywkach.

Atalanta – Milan – wynik spotkania

Chociaż gospodarze utrzymywali się częściej przy piłce, to w pierwszej połowie nie udało im się oddać żadnego celnego strzału. Jedyną okazję w tej częsci spotkania perfekcyjnie wykorzystał za to Milan. W 43. minucie rzut karny wywalczył Theo Hernandez, a jedenastkę na bramkę zamienił Franck Kessie. Wynik 1:0 dla ekipy z San Siro utrzymał się do przerwy.

Atalanta do końca spotkania pozostawała częściej przy piłce, czego jednak nie potrafiła w dalszym ciągu przekuć na sytuacje bramkowe. Jeden celny strzał przy ośmiu niecelnych to za mało, by pokonać Milan skoncentrowany na obronie prowadzenia wywalczonego w pierwszej połowie.

W doliczonym czasie spotkania sędzia ponownie podyktował rzut karny dla Milanu, który skutecznie egzekwował Kessie. Mecz na szczycie tabeli w Serie A zakończył się wynikiem 2:0 dla ekipy z San Siro, dzięki czemu podopieczni Stefano Pioliego zagrają w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Serie A. Kto zajął czołowe miejsce w tabeli?