LM: Barcelona ograła Manchester City. Messi zmarnował rzut karny

Leo Messi (fot. FOT. ICON SPORT / NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
FC Barcelona pokonała na wyjeździe Manchester City 2:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Dwa gole dla drużyny Luisa Enrique zdobył Luis Suarez. Honorowe trafienie dla „The Citizens" zapisał na swoje konto Sergio Aguero. W końcówce Lionel Messi nie wykorzystał rzutu karnego.
Barcelona rozpoczęła mecz z Manchesterem City w swoim stylu. Gracze Luisa Enrique długo utrzymywali się przy piłce i cierpliwie konstruowali kolejne akcje. Na oczekiwane efekty nie trzeba było długo czekać. W 16. minucie Suarez dostał piłkę w pole karne, Kompany zgubił napastnika Barcelony, który błyskawicznie znalazł sobie trochę miejsca i z ostrego kąta pokonał bramkarza.

Goście nie odpuszczali i szybko mogli podwyższyć wynik. W 26. minucie strzelec pierwszego gola wyszedł sam na sam z Hartem, ale górą w tej sytuacji okazał się bramkarz „The Citizens”. Urugwajczyk szybko naprawił swój błąd. W 30. minucie Suarez dostał piłkę w szesnastkę i było już 2:0. Po raz kolejny w defensywie nie spisał się Kompany. Do przerwy Barcelona prowadziła z Manchesterem City 2:0.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataku, co zaowocowało kilkoma groźnymi sytuacjami. Na bramkę Ter Stegena uderzali m.in. Nasri i Aguero, ale brakowało skuteczności. Starania podopiecznych Manuela Pelleginiego przyniosły skutek w 69. minucie. Po kombinacyjnej akcji Bony świetnie przepuścił piłkę na linii szesnastki, Aguero wyszedł sam na sam z bramkarzem i trafił do siatki.

Chwilę później Clichy obejrzał czerwoną kartkę i gospodarze musieli radzić sobie w osłabieniu. Wydawało się, że wynik już nie ulegnie zmianie, ale w doliczonym czasie gry Zabaleta sfaulował Messiego w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Argentyńczyk nie wykorzystał jednak okazji do podwyższenia wyniku. Piłkę po jego uderzeniu odbił Hart. Gwiazdor Barcelony dobijał jeszcze głową, ale zrobił to bardzo niecelnie.

Barcelona wygrała z Manchesterem City 2:1 i jest bliżej awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Rewanż zostanie rozegrany 18 marca na Camp Nou.