Lewandowski wskazał swojego najlepszego gola. „Zdobyłem go z rozwiązaną sznurówką”

Lewandowski wskazał swojego najlepszego gola. „Zdobyłem go z rozwiązaną sznurówką”

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Źródło: Newspix.pl
Robert Lewandowski w kończącym się roku kalendarzowym strzelił 69 bramek, bijąc tym samym kolejny rekord Gerda Muellera. Polak w rozmowie z niemieckim „Bildem” zdradził, które trafienie z ostatnich 12 miesięcy było jego zdaniem najładniejsze.

Robert Lewandowski udany rok kalendarzowy przypieczętował bramką zdobytą w ostatnim ligowym meczu Bayernu Monachium. Bawarczycy wygrali 4:0 z VfL Wolfsburg, a Polak wpisał się na listę strzelców w 87. minucie. Było to 43. trafienie „Lewego” w Bundeslidze w ciągu ostatnich 12 miesięcy, dzięki czemu kapitan Biało-Czerwonych pobił kolejny rekord Gerda Muellera, który w 1972 roku popisał się 42 bramkami.

Snajper Bayernu wyrównał także osiągnięcie Cristiano Ronaldo, który w 2013 roku również dobył 69 bramek. Prym w tym zestawieniu wiedzie i tak Lionel Messi – Argentyńczyk w 2012 roku wpisywał się na listę strzelców aż 91-krotnie. Od tego czasu żaden z zawodników nie zbliżył się do osiągnięcia byłego gwiazdora Barcelony.

Lewandowski wskazał najlepszą bramkę

W rozmowie z „Bildem” Polak został zapytany o to, które z jego 69 ostatnich trafień było najlepsze. Lewandowski w odpowiedzi wskazał bramkę strzeloną w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów. Przypomnijmy, 23 listopada Bawarczycy grali na wyjeździe, a spotkanie odbywało się przy niskiej temperaturze i zalegającym na murawie śniegu.

Mimo trudnych warunków snajper Bayernu popisał się fenomenalnym uderzeniem z przewrotki, otwierając wynik spotkania już w 14. minucie. — Doskonale pamiętam tego gola. Co więcej, zdobyłem go z rozwiązaną sznurówką! — zdradził Lewandowski.

Ostatecznie Bayern wygrał 2:1 i umocnił się na pozycji lidera swojej grupy. Bawarczycy awansowali do 1/8 finału z kompletem zwycięstw, a w walce o ćwierćfinał rozgrywek zmierzą się z RB Salzburg.