Lech Poznań wygrywa w Niecieczy. Trzy bramki padły ze stałych fragmentów gry

Lech Poznań wygrywa w Niecieczy. Trzy bramki padły ze stałych fragmentów gry

Mateusz Grzybek, Pedro Tiba
Mateusz Grzybek, Pedro TibaŹródło:Newspix.pl / 400mm.pl
Podczas inauguracji czwartej kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań pojechał do Niecieczy, gdzie zmierzył się z Bruk-Bet Termalicą. Już w pierwszych minutach Kolejorz wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, ale gospodarze się nie poddali i dzielnie walczyli o korzystny wynik.

Lech Poznań wygrał dwa ostatnie mecze i do spotkania z Termalicą przystępował z pozycji lidera Ekstraklasy. Niecieczanie natomiast nie zdołali podczas pierwszych trzech kolejek ani razu zainkasować trzech punktów.

Dwie bramki dla Lecha i kontaktowy gol przed przerwą

Lech Poznań rozpoczął spotkanie z Termalicą z wyskokiego „C”. Rzut wolny z prawej strony boiska został zamieniony przez Barry’ego Douglasa na gola. Zawodnik świetnie przymierzył lewą nogą i trafił wprost w lewe okienko bramki. Kolejorz się nie zatrzymał, ale dużo pomógł w tym golkiper Bruk-Betu Tomasz Loska. Zawodnik źle wyprowadził futbolówkę. Ta trafiła pod nogi Joao Amarala, który minutę po pierwszym golu dołożył kolejne trafienie dla swojej drużyny. Niecieczanie się nie załamali i jeszcze przed przerwą zdobyli bramkę kontaktową z rzutu karnego. Powodem podyktowania „11” był bezmyślny faul Mikaela Ishaka na Mateuszu Grzybku. Ezgekutorem stałego fragmentu gry był Piotr Wlazło.

Ishak odkupił winy

Bruk-Beta Termalica Nieciecza próbowała wyrównać stan spotkania, ale Lech Poznań mądrze grał piłką i nie dawał za dużo swobody przeciwnikom. W 81. minucie Kolejorz zamknął praktycznie wszelkie rozważania na temat remisu. Cała akcja rozpoczęła się od rzutu rożnego. Ishak skierował piłkę do bramki Loski po zgraniu Antonio Milicia, który otrzymał wcześniej futbolówkę z lewej strony boiska. Szwed odkupił tym samym swoje winy, czyli sprokurowanie rzutu karnego w końcówce pierwszej połowy spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla podopiecznych Macieja Skorży, którzy zdołali wygrać już trzecie spotkanie z rzędu.