Argentyna – Polska. Siatkarze grali o medal MŚ U-21

Argentyna – Polska. Siatkarze grali o medal MŚ U-21

Siatkarze reprezentacji U-21
Siatkarze reprezentacji U-21 Źródło: FIVB
Polska reprezentacja U-21 o godz. 16 rozpoczęli mecz o brązowy medal siatkarskich mistrzostw świata. Podopieczni Daniela Plińskiego zmierzyli się z Argentyną, a relacja na żywo z tego starcia była dostępna w serwisie YouTube na kanale Volleyball World.

Polscy siatkarze byli o krok od awansu do finału mistrzostw świata U-21. Biało-Czerwoni w półfinałowym starciu z Włochami rozgrywanym w sobotę 2 października prowadzili już 2:0 w setach, ale rywalom udało się odrobić straty. Ostatecznie Azzurri wygrali w tie-breaku i awansowali do finału, gdzie o złoto powalczą z Rosjanami. Podopiecznym Daniela Plińskiego pozostało z kolei rywalizować z Argentyną o brąz.

Porażka z Włochami była drugą porażką naszych siatkarzy od początku rozgrywanego we Włoszech i Bułgarii turnieju. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Biało-Czerwoni ulegli Rosji. Wcześniej ogrywali z kolei Bahrajn, Kubę, Brazylię oraz dwukrotnie Bułgarię.

Pójdą w ślady kolegów?

Jeśli zawodnikom Plińskiego uda się pokonać Argentyńczykom, to zdobędą kolejny już w ostatnim czasie medal dla polskiej siatkówki. Przypomnijmy, na początku września reprezentacja Polski U-19 zdobyła siatkarskie mistrzostwo świata, a w połowie ubiegłego miesiąca brązowy medal wywalczyli seniorzy, którzy rywalizowali podczas mistrzostw Europy.