Wilfredo Leon i spółka dokonują niebywałych rzeczy. Sir Safety Perugia pokazała moc

Wilfredo Leon i spółka dokonują niebywałych rzeczy. Sir Safety Perugia pokazała moc

Wilfredo Leon w barwach Sir Safety Perugii Źródło: Shutterstock / LiveMedia
Sir Safety Perugia w sezonie 2022/23 przechodzi samą siebie. Drużyna, w której występują dwaj reprezentanci Polski, czyli Wilfredo Leon i Kamil Semeniuk, kontynuuje znakomitą passę w Serie A, a w ostatniej kolejce rozbiła Valsa Group Modenę.

Nie od dziś wiadomo, że Sir Safety Perugia to jeden z najmocniejszych zespołów siatkarskich na Starym Kontynencie, ale w obecnym sezonie gra jeszcze lepiej, niż niektórzy się spodziewali. Najlepszym tego przykładem jest hitowe starcie, które rozegrała w minionej kolejce Serie A z Valsa Group Modeną.

Sir Safety Perugia kontynuuje świetną passę. Dobry mecz Wilfredo Leona

Na parkiecie zameldowała się cała plejada gwiazd, na czele z takimi siatkarzami jak Wilfredo Leon i Kamil Semeniuk czy Earvin N’Gapeth i Bruno Rezende. Początkowo starcie między oboma zespołami było bardzo wyrównane. Pierwszy set o dziwo wygrał ten drugi zespół, choć z minimalną przewagą dwóch oczek (25:23). Później padł identyczny wynik na korzyść Perugii, więc mieliśmy remis. Trzeci i czwarty set to był już jednak popis umiejętności podopiecznych Andrei Anastasiego. Najpierw wygrali 25:16, a potem 25:18, triumfując w całym starciu 3:1.

Dwaj reprezentanci Polski rozpoczęli to starcia w podstawowym składzie, ale Semeniuk spędził na nim znacznie mniej czasu niż Leon. Były gracz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zszedł w drugim secie i wrócił do akcji w czwartej na zmianę. Dużo więcej minut otrzymał Leon, będący w znakomitej formie. Zdobył tego dnia 19 punktów, z czego aż 4 po serwisie. Semeniuk zakończył mecz z siedmioma „oczkami” na koncie.

Obaj Biało-Czerwoni zebrali dobre recenzje za występ Sir Safety Perugii, który był jej 28. wygraną z rzędu, licząc też mecze w innych rozgrywkach. Warto przy tym zauważyć, że drużyna z Włoch jest niepokonana od początku sezonu 2022/23 i tym razem znów przedłużyła tę niezwykle efektowną passę.