Mecz godny wielkiego finału. Mistrzowie Polski o krok bliżej do obrony tytułu

Mecz godny wielkiego finału. Mistrzowie Polski o krok bliżej do obrony tytułu

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Źródło:PAP / Krzysztof Świderski
Mecz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Projektem Warszawa zakończył się takim wynikiem, jakiego można było się spodziewać. Jedna drużyna postraszyła drugą, ale koniec końców zwyciężył faworyt.

PlusLiga w sezonie 2022/23 wkroczyła już w fazę decydującą. Obecnie rozgrywki toczą się w fazie play-off, a już w jej pierwszej rundzie spotkały się ze sobą dwie drużyny, które równie dobrze mogłyby rywalizować ze sobą w finale. Pierwsza to obrońca tytułu, czyli ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Druga jest rewolucją obecnego sezonu – mowa oczywiście o Projekcie Warszawa. Mimo że podopieczni Piotra Grabana w ostatnich miesiącach spisywali się rewelacyjnie, tym razem zawiedli.

Projekt Warszawa postraszył ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle

Co ciekawe spotkanie lepiej rozpoczęło się dla stołecznego zespołu, w którego barwach błyszczał Linus Weber – zwłaszcza asami serwisowymi. Już po kilku chwila warszawianie uzyskali kilka punktów przewagi, a mniej więcej w połowie seta było 13:6 dla nich. Mimo zrywów Davida Smitha i Aleksandra Śliwki Projekt wygrał do 17.

W drugiej partii role się odwróciły, a kluczowe role odgrywali rozgrywający, a następnie gra w defensywie. Skuteczność szwankowała między innymi u Artura Szalpuka, a set zakończył się wynikiem 25:20 dla ZAKSY.

Tie-break rozstrzygnął wynik meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa

Trzecią część meczu również gospodarze mieli pod kontrolą. Oba zespołu atakowały głównie ze skrzydeł, więc okazję do popisów mieli Łukasz Kaczmarek i Bartosz Bednorz. Ten ostatni jest obecnie w znakomitej formie, co potwierdził i w starciu z Projektem. Kędzierzynianie jeszcze raz wygrali 25:20.

W czwartym secie stołeczna drużyna jeszcze odpowiedziała (26:24) i doprowadziła do tie-breaka. Warszawianie w nim zawiedli – wszystko posypało się, gdy pomyłkę zaliczył Kewin Tillie. Potem ZAKSA dobiła rywali 15:10 i wygrała 3:2 w całym meczu.