Podwójny sukces Joanny Wołosz. Została wyróżniona w wygranym meczu

Podwójny sukces Joanny Wołosz. Została wyróżniona w wygranym meczu

Joanna Wołosz
Joanna Wołosz Źródło:Newspix.pl / SIPAUSA
Klub Joanny Wołosz Prosecco DOC Imoco Conegliano Volley bardzo dobrze rozpoczął nowy sezon włoskiej Serie A. W trzeciej kolejce mistrzynie Włoch pokonały Reale Mutua Fenera Chieri. Podwójny sukces osiągnęła polska rozgrywająca, która została wyróżniona za to spotkanie.

Po długim sezonie reprezentacyjnym ruszyły sezony nie tylko w Polsce, ale i w innych europejskich ligach, w tym we włoskiej. Tam występuje wiele polskich zawodników i zawodniczek, na czele z Joanną Wołosz, Olivią Różański czy Malwiną Smarzek. Rozgrywająca reprezentacji Polski broni barw klubu Prosecco DOC Imoco Conegliano Volley, które w poprzednim sezonie zostało po raz szósty w historii siatkarskim mistrzem Włoch. W tym sezonie drużyna Daniele Santarellego również pewnie zmierza po kolejny triumf w lidze.

Zacięty mecz Prosecco DOC Imoco Conegliano Volley

Po trzech meczach mistrzynie Włoch mają komplet zwycięstw. W ostatniej kolejce drużyna Joanny Wołosz zagrała bardzo trudne spotkanie z Reale Mutua Fenera Chieri. Siakarki tej drużyny, grając przez duże fragmenty jak równy z równym z Conegliano Voley, potwierdziły, że zgodnie z oczekiwaniami są jedną z najlepszych drużyn w lidze.

Prosecco DOC Imoco Volley rozpoczęło bardzo dynamicznie, od prowadzenia 0:3 dzięki atakom Mariny Lubian i Sary Fahr. Mimo prób przejęcia kontroli w pierwszym secie rywalki dobrze grały w obronie, co pozwoliło im utrzymać wynik remisowy. Dopiero po jakimś czasie mistrzynie Włoch zaczęły budować przewagę. Ostatecznie ten set zakończył się wynikiem 25:19. Druga partia była już bardziej wyrównana, bo padła łupem Prosecco DOC Imono Conegliano 25:23.

Joanna Wołosz została wyróżniona. Grała jak natchniona

Kiedy wydawało się, że ten mecz zbliża się do końca, rywalki Chieri złapały kontakt, wygrywając 18:25 w trzecim secie. Czwarta partia rozgrywana była na przewagi i ostatecznie padła łupem zespołu Joanny Wołosz 25:27.

Klubowe media pisały o polskiej rozgrywającej, że grała "jak natchniona" i w znaczący sposób przyczyniła się do zwycięstwa swojego zespołu. Gra reprezentantki Polski została doceniona przez przedstawicieli ligi, którzy nagrodzili ją statuetką MVP tego spotkania.