Twarde zderzenie PGE Rysic Rzeszów w Lidze Mistrzyń. Nie tak to miało wyglądać

Twarde zderzenie PGE Rysic Rzeszów w Lidze Mistrzyń. Nie tak to miało wyglądać

Stephane Antiga
Stephane Antiga Źródło:Newspix.pl / Michal Trzpis / 400mm.pl
Nie było niespodzianki w rewanżu fazy play-off pomiędzy VakifBankiem Stambuł a PGE Rysicami Rzeszów. Polki przegrały w trzech setach i odpadły z Ligi Mistrzyń.

Kto interesuje się kobiecą siatkówką, ten wie, że układ sił w Europie jest niezmienny od kilkunastu lat. Najmocniejszymi drużynami na Starym Kontynencie najczęściej są zespoły z Turcji oraz Półwyspu Apenińskiego. VakifBank Stambuł to wielka firma, która już niemal z urzędu jest uważana za faworyta w rywalizacji do końcowego triumfu w Lidze Mistrzyń.

PGE Rysice Rzeszów odpadły, przegrany dwumecz z VakifBankiem

O sile zespołu z Turcji boleśnie przekonały się siatkarki z podkarpackiej stolicy. PGE Rysice Rzeszów trafiając do fazy barażowej (czyt. play-off) o ćwierćfinał Ligi Mistrzyń, nie były faworytkami dwumeczu polsko-tureckiego. Pokazało to również pierwsze spotkanie, przegrane 30 stycznia w Rzeszowie przez gospodynie 0:3.

Trener Stephane Antiga i jego podopieczne nie znalazły rozwiązania na kłopoty w rewanżu. Po równo 70 minutach skończyło się drugim 3:0 dla VakifBanku. Słynny Giovanni Guidetti i jego siatkarki mogły z uśmiechem odhaczyć rywalizację z polską drużyną, wypatrując już ćwierćfinału. Co ciekawe, na tym etapie VakifBank czeka kolejny polski akcent po drugiej stronie siatki. Turczynki zmierzą się bowiem z włoską drużyną A. Carraro Imoco Conegliano. Od lat rozgrywającą tego teamu jest Joanna Wołosz.

Gwoli statystycznej ścisłości, w czwartkowym (tj. 8 lutego) rewanżu najlepiej punktującą zawodniczką spotkania była siatkarka przyjezdnych, Gabriela Orvosova. Czeska atakująca mogła liczyć jeszcze na wsparcie w ofensywie Ann Kalandadze (10 punktów). To było jednak zdecydowanie za mało, a spotkanie polska drużyna przegrała w setach kolejno 12:25, 18:25 i 23:25. Szansa pojawiła się jedynie w trzecim secie, już przy pewnym awansie gospodyń i rezerwowych VakifBanku na boisku. Rzeszowianki nie potrafiły jednak zamknąć partii nawet przy prowadzeniu… 16:7.

ŁKS Commercecon Łódź nadal jest w Lidze Mistrzyń

To jednak nie koniec emocji w najważniejszych rozgrywkach siatkarek w klubowym wydaniu w Europie. Polscy kibice mogą spoglądać jeszcze w stronę aktualnych mistrzyń kraju. ŁKS Commercecon Łódź już 20 lutego rozegra swoje pierwsze spotkanie w ćwierćfinale rozgrywek. Łodzianki zmierzą się z włoskim Allianz Vero Volley Milano.