PŚ w Zakopanem. Andrzej Stękała po raz pierwszy na podium!

PŚ w Zakopanem. Andrzej Stękała po raz pierwszy na podium!

Andrzej Stękała
Ryoyu Kobayashi wygrywa konkurs Pucharu Świata w Zakopanem. Pierwszy raz w karierze na podium w zawodach PŚ znalazł się Andrzej Stękała, który zajął miejsce tuż za japońskim skoczkiem. Trzecie miejsce przypadło Mariusowi Lindvikowi.

Po pierwszej serii zawodów prowadził Halvor Egner Granerud, który miał tylko 0,5 punktu przewagi nad drugim Pavlovciciem i trzecim Stękałą, co zwiastowało ogromne emocje w drugiej serii. Norweski skoczek oddał jednak słaby skok i spadł na 7. miejsce.

Na pierwszą pozycję z 4. miejsca po pierwszej serii awansował Ryoyu Kobayashi po skoku na odległość 134,5 metra. Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Stękała. Polak, który oddał skok na odległość 133,5 metra, znalazł się tuż przed Mariusem Lindvikiem.

Drugie miejsce w Zakopanem to pierwsze podium w karierze Andrzeja Stękały. Dotychczas najlepszym osiągnięciem polskiego skoczka było 5. miejsce w zawodach Pucharu Świata.

W drugiej serii wystartowało jeszcze trzech Polaków. Piotr Żyła znalazł się na 8. miejscu, Dawid Kubacki na 11., natomiast Kamil Stoch uplasował się na 20. pozycji.

Dominacja Graneruda

Halvor Egner Granerud, mimo słabszego wyniku w dzisiejszych zawodach, nadal zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Obecnie ma na koncie 1442 punkty. Ponieważ odwołane zostały konkursy w w Vikersund, Oslo, Lillehammer i Trondheim, Granerud, Norweg już dzisiaj mógł sięgnąć po Kryształową Kulę, ale plany pokrzyżował mu Ryoyu Kobayashi.

W pierwszej 10-tce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata znajduje się obecnie trzech Polaków. Najwyższą lokatę zajmuje Kamil Stoch, który z pewnością do samego końca będzie walczył o drugą pozycję, na której obecnie znajduje się Markus Eisenbichler.