Turniej WTA w Madrycie. Iga Świątek przegrywa z Ashleigh Barty

Turniej WTA w Madrycie. Iga Świątek przegrywa z Ashleigh Barty

Iga Świątek Źródło: Newspix.pl / ZUMA
Iga Świątek przegrała z Ashleigh Barty w 3. rundzie turnieju WTA w Madrycie. Polka uległa pierwszej rakiecie tenisa 5:7 i 4:6.

W poniedziałek 3 maja Iga Świątek zmierzyła się z 1. rakietą światowego tenisa Australijką Ashleigh Barty. Polka walczyła o ćwierćfinał turnieju WTA w Madrycie, wcześniej zwyciężyła z Laurą Siegemund (podczas starcia miała aż 11 piłek meczowych).

Iga Świątek przegrywa w Madrycie. Barty górą

Polka w poniedziałek stanęła w 3. rundzie turnieju WTA w stolicy Hiszpanii naprzeciwko numeru 1 na świecie i po niezwykle wyrównanym meczu musiała uznać wyższość Australijki. Iga Świątek miała szansę na wygraną w pierwszym, niezwykle ciekawym secie, który zakończył się wynikiem 5:7 dla Ashleigh Barty.

Przegrana pierwsza partia nie sprawiła jednak, że Świątek się poddała – drugi set też był wyrównany, a na finiszu, przy 4:5 wydawało się, że Polka jeszcze powalczy. Na to nie pozwoliła Barty, która nie dała Świątek szans na doskoczenie. Ostatecznie Barty wygrała 7:5, 6:4.

Australijka awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Madrycie, w którym spotka się z Czeszką Petrą Kvitovą (7. miejsce w rankingu).