WTA 1000. Magda Linette bez szans w starciu z Barborą Krejcikovą. Dobre były tylko momenty

WTA 1000. Magda Linette bez szans w starciu z Barborą Krejcikovą. Dobre były tylko momenty

Magda Linette podczas meczu tenisa
Magda Linette podczas meczu tenisa Źródło:Newspix.pl / Zuma / Rob Prange
Dobrych chęci i zaangażowania w mecz Magdzie Linette nie dało się odmówić, ale jej rywalka okazała się zdecydowanie za mocna. Barbora Krejcikova wyeliminowała Polkę z turnieju WTA 1000.

We wtorek 22 lutego Magda Linette zmierzyła się z Barborą Krejcikovą w turnieju WTA 1000. Polka walczyła w Dosze o awans do 1/8 finału, ale mierzyła się z wyjątkowo silną przeciwniczką.

WTA 1000. Barbora Krejcikova była faworytką meczu z Magdą Linette

Czeszka obecnie jest bowiem trzecią najlepszą rakietą światowego tenisa jeśli chodzi o rozgrywki kobiet. W swoim CV ma między innymi zwycięstwo w turnieju Roland Garros czy też kilka ważnych triumfów w deblu. Krejcikova była uznawana za zdecydowaną faworytkę w spotkaniu z Magdą Linette.

Polka dotarła do tego etapu WTA 1000 nie bez problemów. W poprzednim starciu rywalizowała z Alison Riske i była bardzo bliska porażki. Pierwszy set przegrała bowiem 2:6, w drugim było już 0:3, ale ostatecznie Linette przeważyła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jeszcze wcześniej w innych zawodach Polka poddała mecz z Maryną Zaniewską z powodu kontuzji achillesa, ale po tej nie ma już żadnego śladu.

Magda Linette nie miała szans z Czeszką

Po niezłym początku naszej zawodniczki wydawało się, że będzie ona w stanie nawiązać równorzędną rywalizację przynajmniej w pierwszym secie. Nic bardziej mylnego. Wydaje się, że Czeszka potrzebowała chwili na wejście w mecz, ale kiedy już ustabilizowała grę, nie dawała szans Linette. Nie musiała nawet wyjątkowo podkręcać tempa, po prostu była dokładniejsza od Biało-Czerwonej w każdym aspekcie gry. Kilka gemów wygrała do zera i w końcu cały pierwszy set 6:1.

Polka zaczęła grać bardziej agresywnie w drugiej części starcia i nie pozwalała rywalce zbyt szybko kończyć poszczególnych akcji. To dobrze wpływało na szanse Linette na zdobywanie kolejnym „oczek”, ponieważ znacznie bardziej męczyła przeciwniczkę. Z czasem jednak i technika po stronie Biało-Czerwonej zaczęła zawodzić, więc traciła punkty. Od stanu 2:2 z pewnymi problemami kolejne gemy wygrywała Krejcikova. Przewagi już nie wypuściła z rąk, wygrała 6:3 i przeszła do kolejnej rundy WTA 1000 kosztem Polki.