Koniec przygody Hurkacza z Indian Wells 2022. O zwycięstwie Rublowa zdecydowały te dwie rzeczy

Koniec przygody Hurkacza z Indian Wells 2022. O zwycięstwie Rublowa zdecydowały te dwie rzeczy

Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Źródło: Newspix.pl / Dubreuil Corinne/ABACA
Iga Świątek nie była jedyną polską zawodniczką, która w nocy z 16 na 17 marca grała w Indian Wells. W męskiej części turnieju rywalizował tez Hubert Hurkacz, ale niestety poległ w starciu z Andriejem Rublowem.

Choć mamy dopiero marzec, już drugi raz w 2022 roku zdarzyło się, by Hubert Hurkacz i Andriej Rublow trafili na siebie w międzynarodowych rozgrywkach. Najpierw stało się tak podczas ATP 500 w Dubaju, gdzie Rosjanin okazał się lepszy od Polaka dopiero po trzech setach i tie-breaku. Tym razem panowie rywalizowali w Indian Wells i niestety również rywal Biało-Czerwonej zwyciężył.

Dogrywka w pierwszym secie meczu Huberta Hurkacza z Andriejem Rublowem

Trzeba jednak przyznać, że ich starcie było wyrównane, szczególnie pierwszy set. Jego początek co prawda należał do Rublowa, ale potem Hurkacz zdołał podgonić wynik między innymi dzięki asowi serwisowemu, który znów okazał się jego atutem. Później jednak Polak sprezentował oponentowi break pointa i znów musiał nadganiać stratę.

Ostatecznie żaden z zawodników nie potrafił odskoczyć drugiemu pod kątem wyniku, więc o rozstrzygnięciu pierwszego seta zadecydowała dogrywka. Nie brakowało w niej zwrotów akcji takich jak ten, gdy ze stanu 0:3 Hurkacz wyszedł do 4:3, aczkolwiek w finalnej fazie tej części starcia Biało-Czerwony przegrał kilka wymian, a więc także i tę część starcia.

Rosjanin przypieczętował swoje zwycięstwo, Polak sprawił mu problemy

W drugim secie obaj sportowcy bardzo mocno trzymali się swojego serwisu i w związku z tym długo utrzymywał się równorzędny wynik. Wydawało się, że kibice ponownie zostaną świadkami dogrywki, aczkolwiek wtedy znakomity return pozwolił Rosjaninowi mieć aż trzy piłki meczowe z rzędu. W końcu udało mu się złamać obronę Polaka i tym samym wyeliminować go z turnieju.

Trzeba jednak oddać Rublowowi, że w przeciągu całego spotkania był od naszego reprezentanta bardziej regularny w wymianach i popełnił mniej błędów technicznych.