Zacięty mecz bez happy endu dla Magdy Linette. Rywalka pokazała poziom

Zacięty mecz bez happy endu dla Magdy Linette. Rywalka pokazała poziom

Reprezentantka Polski Magda Linette
Reprezentantka Polski Magda Linette Źródło:Newspix.pl / SIPAUSA
Magda Linette po wygranej nad Alexandrą Ealą trafiła na mocniejszą rywalkę. W 2. rundzie turnieju w Abu Zabi ulegała Beatriz Haddad Mai i pożegnała się z zawodami.

Magda Linette nie rozpoczęła korzystnie sezonu 2024. Po szybkiej porażce w Australian Open spowodowanej kontuzją, Polka potrzebowała chwili na dojście do zdrowia. Po pokonaniu Alexandry Eeali w pierwszej rundzie zmagań w Dubaju, w drugiej nie dała rady pokonać Brazylijki Beatriz Haddad Mai. Rywalka zwyciężyła po bardzo długim spotkaniu 7:6, 6:7, 6:1.

Brazylijka zbyt mocna na Magdę Linette

Początek meczu ułożył się bardzo dobrze dla reprezentantki Polski. Już w pierwszym gemie przełamała rywalkę. Później dołożyła kolejnego gema i prawie po raz drugi wygrała przy podaniu Brazylijki. Ta po parunastu minutach obudziła się z pechowego snu. Ze stanu 1:3 doprowadziła do prowadzenia 4:3. Linette nie dawała za wygraną, sprawiając, że kibice w Dubaju i przed telewizorami oglądali zaciętą drugą część seta. Co chwilę widniały wyniki remisowe – 4:4, 5:5 i 6:6, które oznaczało tie-break. W nim również można było zobaczyć walkę cios za cios. Za sprawą ostatniej autowej piłki Linette, triumfowała Haddad Maia (8:6).

Linette ponownie rozpoczęła seta od wygranego gema. W drugiej odsłonie nie było już jednak budowania przewagi tak jak kilkadziesiąt minut wcześniej. Ani Polka, ani Brazylijka nie pozwalały sobie na stratę dwóch gemów pod rząd, a co za tym idzie na przełamanie. Przełom nastąpił w ósmym gemie. Zacięta walka na przewagi skończyła się pechowo dla 13. rakiety świata, która minimalnym autem dała przełamanie reprezentantce Polski. Brazylijka jednak nie dała za wygraną i odpracowała stratę podania, a następnie doprowadziła do remisu 5:5. Finalnie tak samo jak w pierwszym secie, o rozstrzygnięciu drugiego musiał zdecydować tie-break. Tym razem bez porównania lepsza była trzecia rakieta Polski. Linette szybko przełamała rywalkę, a następnie zbudowała potężną zaliczkę, której już nie straciła. Zdominowała Haddad Maię 7:1, co oznaczało, że o losach starcia rozstrzygnąć miał trzeci set.

Po raz pierwszy w meczu to Haddad Maia otworzyła partię wygranym gemem. Magda Linette musiała mocno pracować w defensywie, ale nie dawała wyżej notowanej Brazylijce przełamania. Brazylijka jednak nie poddała się i w czwartym gemie dopięła swego. Wyszła na prowadzenie 3:1, a następnie 4:1, co oznaczało olbrzymie problemy dla Polki. Pochodząca z Poznania zawodniczka nie potrafiła się jednak przeciwstawić Brazylijce. Napędzona małymi sukcesami Haddad Maia dopięła swego, choć w ostatnich minutach spotkania Linette walczyła jak lew. Zwyciężając w partii 6:1, wygrała cały mecz i awansowała do kolejnej fazy zmagań w Abu Zabi.

Beatriz Haddad Maia czeka na rywalkę

W kolejnej rundzie turnieju WTA 500 Abu Zabi Beatriz Haddad Maia zmierzy się ze zwyciężczynią starcia pomiędzy Emmą Raducanu a Ons Jabeur.