Ogromny sukces Magdy Linette. Polka nie pozostawiła złudzeń rywalce

Ogromny sukces Magdy Linette. Polka nie pozostawiła złudzeń rywalce

Magda Linette
Magda Linette Źródło:Newspix.pl / ZUMA
Magda Linette stanęła przed wielką szansą awansu do półfinału WTA Rouen. Rywalką Polki była Arantxa Rus, która już ją raz pokonała. Zapowiadało się ciekawe spotkanie

Magda Linette bardzo dobrze sobie radzi w turnieju WTA 250 we francuskim Rouen. Wcześniej wygrała dwa spotkania z Elsą Jacquemot i Nataliją Stevanović. Te triumfy pozwoliły jej znaleźć się w ćwierćfinale. W tej fazie tego turnieju jest Arantxa Rus. Holenderka plasuje się na 53. miejscu w rankingu WTA, a po drodze dość niespodziewania pokonała Anastazję Pawluczenkową (22 WTA), która była rozstawiona z "jedynką".

Magda Linette – Arantxa Rus: Wojna nerwów w pierwszym secie

Mecz Magda Linette – Arantxa Rus był ich drugim w historii. Pierwszy raz obie tenisistki spotkały się cztery lata temu na Australian Open. W 2020 górą była Holenderka, która wygrała 2:1.

Teraz Magda Linette z pewnością liczyła na rewanż, tym bardziej że bardzo dobrze wygląda w Rouen. Początek w wykonaniu Polki był bardzo udany, bo wyszła na prowadzenie 3:0, raz przełamując rywalkę. Ponadto poznanianka miała piłkę na 4:0, ale nie dała rady jej wykorzystać. Niestety to mogło mieć wpływ na dalszy wynik tej gry, bo Holenderka wróciła do tego seta i wygrała trzy gemy z rzędu, doprowadzając do wyrównania.

Na szczęście to nie podłamało Polki, która podniosła się w siódmym gemie i obroniła swoje podanie. W końcówce zawodniczki szły łeb w łeb i doprowadziły do tie-breaka. Ostatecznie tę wojnę nerwów w pierwszym secie wygrała Magda Linette 11:9. Poznanianka miała cztery piłki setowe, ale żadnej z nich nie wykorzystała. Później role się odwróciły i to Holenderka miała dwie okazje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Koniec Końców Polka się wybroniła i dała radę wyrwać w tym secie.

Zaskakujący przebieg drugiego seta

Po tak zaciętym pierwszym secie wydawało się, że druga odsłona tego meczu będzie także wyrównana. Jednak dość niespodziewanie tak się nie stało. Przy wyniku 1:1 Magda Linette po raz pierwszy przełamała rywalkę w tej partii. Co ciekawe poznanianka wygrała cztery kolejne gemy i zatriumfowała 6:1, a w całym meczu 2:0. Oznacza to, że Polka awansowała do pierwszego półfinału w tym sezonie. Jej rywalką będzie triumfatorka spotkania Anhelina Kalinina – Mirra Andriejewa.