Hubert Hurkacz udowodnił wyższość nad rywalem. Cenny triumf po przerwie

Hubert Hurkacz udowodnił wyższość nad rywalem. Cenny triumf po przerwie

Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Źródło:Shutterstock / Yu Chun Christopher Wong
Hubert Hurkacz wrócił do gry po krótkiej przerwie. Rywalem Polaka w 1/16 finału ATP Halle był Włoch Flavio Cobolli. Faworytem tego starcia był polski tenisista. Jak się skończył ten mecz?

Po Rolandzie Garrosie Hubert Hurkacz zrobił sobie przerwę na regenerację i mentalne przygotowanie do zmiany nawierzchni z ziemnej na trawiastą. Ostatni raz Polaka na korcie oglądaliśmy 2 czerwca w 1/8 finału French Open, gdzie przegrał z Grigorem Dimotrowem. Bułgar ma patent na wrocławianina, bo wszystkie sześć potyczek padło jego łupem.

Hubert Hurkacz wrócił do gry

Po ponad dwóch tygodniach dziewiąta rakieta świata w końcu wrócila do Touru. Hubert Hurkacz wziął udział w turnieju ATP 500 w Halle. Warto zaznaczyć, że wrocławianin będzie grał zarówno w singlu, jak i deblu. Partnerem naszego reprezentanta będzie Jannik Sinner, czyli lider rankingu ATP.

Hubert Hurkacz rozpoczął rywalizację w turnieju w Halle od 1/16 finału. Jego rywalem był Włoch Flavio Cobolli, który plasuje się na 53. miejscu w rankingu ATP. Rzecz jasna to Polak był faworytem tego spotkania, ale często niżej notowani rywale sprawiali mu wiele problemów. To było pierwsze spotkanie tych dwóch tenisistów.

Zacięty bój w pierwszym secie

Początek tego seta był bardzo wyrównany. Pierwszy break point w tym mecie miał miejsce dopiero w szóstym gemie. Przy wyniku 3:2 dla Hurkacza, Polak miał szansę odskoczyć swojemu rywalowi. Zgodnie z powiedzeniem "do trzech razy sztuka" za trzecim razem udało się przypieczętować przełamanie wrocławianinowi.

Niestety, zamiast potwierdzić swą wyższość, Hubert Hurkacz został odłamany w kolejnym gemie. Trzeba przyznać, że Włoch grał bardzo solidnie, a Polakowi w trudnych sytuacjach pomagał serwis, który jest uznawany za jeden z najlepszych w całym Tourze. Przy wyniku 5:4 wrocławianin miał nawet jedną piłkę setową, ale jej nie wykorzystał. Kiedy wydawało się, że set zmierza do tie-breaka, dziewiąty tenisista świata dał radę przełamać rywala i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Zacięta walka w drugim secie

Niestety drugi set rozpoczął się kiepsko dla Hurkacza. Polak przy swoim podaniu przegrywał już 0:30, ale na szczęście w trudnym momencie mógł liczyć na swoje podanie, dzięki któremu szybko wyrównał, a następnie zatriumfował.

To spotkanie długo było wyrównane i tym razem do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W nim lepszy był Hurkacz, który wygrał 7:2.

Iga Świątek przed najtrudniejszą decyzją w karierze. „Powinna sobie zadać takie pytanie”