Tak polskie wioślarki zdobyły srebro w Tokio. Jest nagranie z finału

Tak polskie wioślarki zdobyły srebro w Tokio. Jest nagranie z finału

Polskie wioślarki, które zdobyły srebro w Tokio
Polskie wioślarki, które zdobyły srebro w Tokio Źródło: Newspix.pl / Rafał Oleksiewicz/ Pressfocus
Wyścig czwórek podwójnych kobiet przyniósł polskiej reprezentacji pierwszy medal w Tokio. Biało-Czerwone finiszowały za Chinkami, a nagranie z finałowego występu udostępnił serwis TVP Sport.

Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann były jednymi z faworytek do medalu olimpijskiego w Tokio. Wioślarki rywalizujące w czwórkach podwójnych nie zawiodły oczekiwań i w środę 28 lipca wywalczyły srebro. Polki finiszowały za Chinkami, a jako trzecie linię mety przekroczyły Australijki.

Chinki poza zasięgiem

Wyścig od początku był emocjonujący, a po 500 metrach liderkami były Chinki. Tuż za nimi płynęły Niemki, a trzeci wynik na punkcie pomiaru czasu odnotowały Holenderki. Polki ze stratą 1,86 sekundy do Chinek utrzymywały się na czwartym miejscu.

Reprezentantki Państwa Środka systematycznie powiększały swoją przewagę potwierdzając, że słusznie wskazywano je jako pretendentki do złotego medalu. Po kolejnych 500 metrach sytuacja nie ulegała zmianie, a Biało-Czerwone plasowały się tuż za podium. Na finiszu znacznie osłabły jednak Niemki, co otworzyło przed innymi osadami szansę na miejsca medalowe.

Chinki zgodnie z oczekiwaniami jako pierwsze przekroczyły linię mety. Srebro wywalczyły Polki, które finiszowały przed Australijkami. – Kocham was – wykrzykiwał w kierunku Biało-Czerwonych komentujący finał Dariusz Szpakowski. Powtórka wyścigu została już udostępniona przez TVP Sport.