Tokio 2020. Koniec zmagań w dziesięcioboju. Paweł Wiesiołek poprawił swój wynik z Rio

Tokio 2020. Koniec zmagań w dziesięcioboju. Paweł Wiesiołek poprawił swój wynik z Rio

Paweł Wiesiołek
Paweł Wiesiołek Źródło: Newspix.pl / CYFRASPORT
Dziesięcioboiści zakończyli zmagania podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Udział w tych zawodach brał Paweł Wiesiołek, który ostatecznie zajął miejsce w połowie stawki.

Paweł Wiesiołek rozpoczął swoje zmagania na  od biegu na 100 metrów. Tam zaprezentował się najgorzej ze wszystkich zawodników w stawce i zdobył zaledwie 899 punktów. Dwie następne konkurencje (pchnięcie kulą i skok w dal) poszły Polakowi znacznie lepiej. Potem jednak znów było przeciętnie. Podczas skoku wzwyż (najlepszy wynik w sezonie), czy biegu na 400 metrów nasz zawodnik plasował się w środku stawki. Wiesiołek zakończył pierwszy dzień zmagań z 5971 punktami na koncie.

Przeciętne starty Wiesiołka

Drugiego dnia Polakowi nie szło najlepiej. Zawodnik rywalizował w biegu przez płotki, rzucie dyskiem, skoku o tyczce i rzucie oszczepem, w którym poszło mu najgorzej, bowiem zajął tam 20. miejsce. W finałowym biegu na 1500 metrów Biało-Czerwony zajął 4. miejsce, co w sumie dało mu 12. pozycję w klasyfikacji generalnej. To znacznie lepszy wynik niż ten sprzed pięciu lat – na igrzyskach w Rio Wiesiołek zakończył zmagania na odległej 21. pozycji.

Złoty medal zdobył Damian Warner, który uzbierał 9018 punktów (nowy rekord olimpijski). Na drugim miejscu uplasował się Kevin Mayer z Francji, a brązowy medal przypadł Ashley'owi Moloney'emu