Liga Narodów. W takim składzie zagramy z Walią! Mamy jednego debiutanta

Liga Narodów. W takim składzie zagramy z Walią! Mamy jednego debiutanta

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Źródło:Newspix.pl / Jacek Prondzynski/ Fotopyk
Czesław Michniewicz podał składy na środowy mecz Ligi Narodów z Walią. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu już o godzinie 18:00. Zobacz, kogo wybrał selekcjoner reprezentacji Polski.

Reprezentacja Polski rozpoczyna w środę 1 czerwca walkę w dywizji A Ligi Narodów. Przeciwnikami w grupie Biało-Czerwonych są Walia, Holandia i Belgia. W środę o godzinie 18:00 podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się z drużyną z Wysp Brytyjskich, a na ponad godzinę przed pierwszym gwizdkiem poznaliśmy już oficjalną jedenastkę, jaka rozpocznie mecz od pierwszej minuty.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Walią

Czesław Michniewicz postanowił, że w meczu z Walią w bramce od pierwszej minuty zacznie grać Kamil Grabara, dla którego będzie to debiut w barwach pierwszej reprezentacji Polski. W obronie pojawią się Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek i Tymoteusz Puchacz. W pomocy zagra Mateusz Klich, , Jacek Góralski i Piotr Zieliński. Z przodu zobaczymy Roberta Lewandowskiego i Adamy Buksę. Rezerwowi to Skorupski, Drągowski, Jakub Kamiński, Wieteska, Kędziora, Żurkowski, Grosicki, Pestka, świderski, Damian Szymański, Zalewski, Piątek.

Czesław Michniewicz dał sobie w czerwcu szerokie pole do manewru, ponieważ powołał na zgrupowanie ponad 30 piłkarzy. Nie każdy z nich może się naturalnie znaleźć w kadrze meczowej, ale z pewnością duży wybór zawodników może selekcjonerowi tylko pomóc.

Oprócz meczu z Walią reprezentację Polski czekają jeszcze trzy spotkania w czerwcu.

• 8.06.2022 Belgia – Polska 20:45
  • 11.06 Holandia – Polska 20:45
  • 14.06 Polska – Belgia 20:45