"Real wie, że jesteśmy za plecami". Barca znów zwycięska

"Real wie, że jesteśmy za plecami". Barca znów zwycięska

Lionel Messi walczy z Cristiano Ronaldo o miano najlepszego strzelca (fot. EPA/JULIO MUNOZ/PAP)
Piłkarze Barcelony pokonali na wyjeździe Sevillę 2:0 w meczu 27. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Katalończycy tracą siedem punktów do Realu Madryt, który zagra u siebie z czwartą w tabeli Malagą.
Emocje na stadionie Sevilli skończyły się praktycznie po 25 minutach, gdy Barcelona prowadziła 2:0. Najpierw bramkarza gospodarzy pokonał Xavi, który popisał się strzałem z rzutu wolnego, a wkrótce potem wynik podwyższył efektownym lobem Lionel Messi. Argentyńczyk zdobył 31. bramkę w obecnym sezonie hiszpańskiej ekstraklasy. O jedno trafienie ustępuje gwiazdorowi Realu - Cristiano Ronaldo.

Sevilla i Barcelona miały jeszcze okazje do zmiany wyniku, ale w bramce gospodarzy bardzo dobrze spisywał się Andres Palop, a po drugiej stronie boiska - golkiper mistrzów Hiszpanii Victor Valdes.

- Zagraliśmy świetnie w pierwszej połowie, zdobyliśmy dwa gole, a mogliśmy jeszcze więcej. Druga połowa to już inna historia. W sumie wykonaliśmy swoją robotę i teraz czekamy, co zrobi lider. Real wie, że cały czas jesteśmy za jego plecami i nie poddajemy się - podkreślił obrońca Barcelony Gerard Pique.