Niespodzianka w Tokio - Szarapowa wyeliminowana

Niespodzianka w Tokio - Szarapowa wyeliminowana

Maria Szarapowa, fot. PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA
Rozstawiona z numerem ósmym Australijka Samantha Stosur pokonała w czwartek wiceliderkę rankingu tenisistek Rosjankę Marię Szarapową 6:4, 7:6 (12-10) w 1/4 finału turnieju rangi WTA Tour Premier na twardych kortach w Tokio (z pulą nagród 2,17 mln dolarów).

W drugim secie Stosur nie wykorzystała przewagi przełamania serwisu rywalki, który dał jej prowadzenie 5:3 i zaraz po tym do zera przegrała swoje podanie. Natomiast w tie-breaku przy trzech pierwszych meczbolach popełniała niewymuszone błędy. Tym samym zrewanżowała się jej Szarapowa przy czwartej piłce meczowej, gdy jej bekhend wyszedł na aut.

W półfinale rywalką Australijki będzie Nadieżda Pietrowa (nr 17.); Rosjanka w pierwszym czwartkowym meczu wyeliminowała Włoszkę Sarę Errani (nr 6.) 3:6, 7:5, 6:3.

Bez walki do półfinału awansowała Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber (nr 5.), która rundę wcześniej pokonała w dwóch setach Urszulę Radwańską. Jej rywalka, liderka rankingu WTA Tour, Białorusinka Wiktoria Azarenka dała jej walkowera, co spowodowane było zawrotami głowy.

Natomiast w ostatnim meczu dnia Agnieszka Radwańska (3.) spotka się z Dunką Caroline Wozniacki (10.). Będzie to ich ósmy pojedynek; 23-letnia krakowianka ma niekorzystny bilans dotychczasowych 2-5, w tym na twardej nawierzchni 2-4. Jednak z młodszą o rok tenisistką z Odense, swoją bliską przyjaciółką, wygrała w ich jedynym tegorocznym meczu - w styczniu na "betonie" w Sydney 3:6, 7:5, 6:2.