T-ME: Zagłębie wygrywa mecz na dnie tabeli

T-ME: Zagłębie wygrywa mecz na dnie tabeli

Arkadiusz Piech (fot. Foto Olimpik/NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Zagłębie Lubin pokonało na własnym stadionie Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2 w meczu 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy i przeskoczyło gości w tabeli. Katem bielszczan został zdobywca dwóch bramek dla "Miedziowych" Arkadiusz Piech - podaje Sport.pl.
Gospodarze objęli prowadzenie w 31. minucie po bramce Piecha, który wykorzystał precyzyjne podanie i pokonał bramkarza Podbeskidzia. Tuż po zmianie stron - już w 46. minucie - na 2:0 podwyższył Przybecki. Akcję zaczął Piech, który podał przed pole karne do Kwieka. Ten... źle przyjął, ale wyszło z tego idealne zagranie do Przybeckiego, po strzale którego futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Sześć minut później gola kontaktowego zdobyli goście. Po dośrodkowaniu Malinowskiego głową uderzył Sloboda. Z jego strzałem Ptak sobie poradził, ale wobec dobitki Paweli był już bezradny. Bielszczanie ruszyli do ataku w pogoni za remisem, a gospodarze skupili się na kontrowaniu. Ta taktyka była skuteczna - w 72. minucie Piech uderzył sprzed pola karnego. Nie był to strzał ani mocny, ani celny, ale futbolówka po drodze... odbiła się od dwóch rywali i wpadła do bramki obok zaskoczonego Zajaca.

Podbeskidzie do końca meczu goniło wynik, ale odrobiło tylko jedną bramkę straty. W doliczonym czasie gry pięknym strzałem zza pola karnego gola zdobył Sloboda.

Zagłębie Lubin pokonało Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2. Dzięki wygranej zespół Oresta Lenczyka przeskoczył w tabeli swojego rywala z 19. kolejki spotkań. Zagłębie ma obecnie 17 punktów na swoim koncie. Podbeskidzie o jedno oczko mniej.