Euro 2020. Turcja – Walia. Aaron Ramsey otwiera wynik spotkania!

Euro 2020. Turcja – Walia. Aaron Ramsey otwiera wynik spotkania!

Aaron Ramsey
Aaron RamseyŹródło:Newspix.pl / ZUMA
Stroną przeważającą w meczu Turcja – Walia są Walijczycy, którzy w 43. minucie objęli prowadzenie. Bramkę zdobył Aaron Ramsey, rehabilitując się za dwie poprzednie zmarnowane okazje.

Mecz Turcja – Walia jest dobrą okazją dla obu drużyn do rehabilitacji po fatalnym początku Euro 2020. Turcy w meczu otwarcia przegrali 0:3, chociaż przez niektórych ekspertów byli jeszcze przed turniejem określani mianem „czarnego konia” imprezy. Walijczykom z kolei udało się zremisować 1:1 ze Szwajcarią, która na boisku prezentowała się z lepszej strony i dominowała w wielu aspektach gry.

Euro 2020. Turcja – Walia. Jaki wynik?

Początek spotkania należał do podopiecznych Roberta Page'a. W 6. minucie dobrą okazję wypracował sobie Ramsey, który dostał podanie od Bale'a, ograł rywala i uderzył na bramkę. Cakir jednak był dobrze ustawiony i uratował swój zespół z opresji. Dwie minuty później dogodną sytuację miał Yilmaz, który dostał podanie w polu karnym i uderzył z pierwszej piłki, ale niecelnie.

Napór Walijczyków trwał, a Turcy byli coraz głębiej spychani do defensywy. W 23. minucie Ramsey miał kolejną świetną sytuację po podaniu od Bale'a. Gracz Juventusu miał dużo miejsca na oddanie strzału, jednak jego uderzenie było mocno niecelne. Turcy rozkręcali się z akcji na akcję, a w 29. minucie byli blisko objęcia prowadzenia. Po centrze w pole karne do piłki dopadł Ayhan i uderzył głową, ale futbolówkę z linii bramkowej wybijał Roberts.

O tym, że powiedzenie „do trzech razy sztuka” ma czasami odzwierciedlenie w rzeczywistości, przekonał się Ramsey. Walijczyk w 43. minucie dostał świetne podanie od Bale'a, wyszedł na czystą pozycję i pokonał bramkarza rywali.