Euro 2020. Szwajcaria – Turcja. Helweci wygrywają w ostatnim meczu grupowym

Euro 2020. Szwajcaria – Turcja. Helweci wygrywają w ostatnim meczu grupowym

Granit Xhaka
Granit Xhaka Źródło:Newspix.pl / ABACA
Szwajcaria walczyła w trzecim meczu grupy A z Turcją. Helweci pewnie pokonali swoich przeciwników. Dwie bramki strzelił Xherdan Shaqiri, a Steven Zuber zaliczył aż trzy asysty.

Szwajcaria przy wysokim zwycięstwie nad Turcją mogła nawet powalczyć o drugie miejsce w grupie A. Do tego oprócz własnego zwycięstwa potrzebowała jednak dosyć pokaźnej porażki Walii z reprezentacją Włoch, a taki scenariusz ziścił się tylko połowicznie.

Wyrównana pierwsza połowa, ale z golami do jednej bramki

Pierwsza połowa spotkania pomiędzy Szwajcarią a Turcją była na papierze bardzo wyrównanym widowiskiem. Posiadanie piłki było 54 do 46 na korzyść Turków, obie drużyny zaliczyły po cztery strzały w światło bramki, ale to Helweci wykazali się większą skutecznością. Pierwszą bramkę na konto Szwajcarów strzelił Haris Seferovic (6. min.).

Już 20 minut później kolejne trafienie dołożył Xherdan Shaqiri, na co dzień zawodnik Liverpoolu. Szwajcarzy mieli na ten moment bilans bramkowy -1, a w kontekście walki o drugie miejsce w tabeli był to wynik ciągle niekorzystny (druga w tamtej chwili Walia miała bilans +1).

Pierwszy gol dla Turcji i kolejny dla Szwajcarii

W drugiej partii reprezentacja Szwajcarii grała jakby to ona w tym spotkaniu musiała gonić wynik, ale to Turcja rozpoczęła strzelanie po przerwie. Wspaniałym strzałem sprzed pola karnego popisał się Irfan Kahveci. Bramkarz Helwetów Sommer był w tej sytuacji bez szans i od 62. minuty na tablicy widniał już wynik 2:1 dla Szwajcarów.

Chwilę później nastąpiła aktualizacja stanu bramkowego, ponieważ Steven Zuber (trzecia asysta tego zawodnika w spotkaniu) podał idealnie na lewą nogę do Shaqiriego, a ten strzelił w 68. minucie swoją drugą bramkę w meczu. Jak się okazało było to ostatnie trafienie podczas tego widowiska. Szwajcaria wygrała 3:1 i kończy zmagania w grupie na 3. miejscu.