Mistrzostwa Europy U23. Adrianna Sułek złotą medalistką w siedmioboju!

Mistrzostwa Europy U23. Adrianna Sułek złotą medalistką w siedmioboju!

Adrianna Sułek
Adrianna Sułek Źródło:X-news
Reprezentująca Polskę Adrianna Sułek wywalczyła złoty medal w siedmioboju na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy do lat 23

Adrianna Sułek zdobyła złoty medal w siedmioboju na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy U23. Lekkoatletka w siedmiu konkurencjach zdobyła 6305 punktów, co jest jej drugim najlepszym wynikiem w karierze. W piątek (9.07) zawodniczka Zawiszy Bydgoszcz przypieczętowała swój sukces biegiem na 800 metrów, osiągając czas 2:12.79. Adrianna Sułek kapitalnie sprawowała się też we wcześniejszych konkurencjach. Była najszybsza na 200 metrów (23.69) i najlepsza w skoku wzwyż (1,84 m).

Srebrny medal w siedmioboju wywalczyła Hiszpanka Claudia Conte (6186 pkt), a brąz zdobyła Brytyjka Holly Mills (6095 pkt). Siódme miejsce w siedmioboju zajęła Julia Słocka (5798 pkt), natomiast dziewiąta była Edyta Bielska (5713 pkt).