Lisek miał duże szczęście, przeciwnie do Czykiera. Wyniki Polaków z sesji porannej HME 4 marca

Lisek miał duże szczęście, przeciwnie do Czykiera. Wyniki Polaków z sesji porannej HME 4 marca

Od lewej: Jakub Szymański, Damian Czykier, Krzysztof Kiljan
Od lewej: Jakub Szymański, Damian Czykier, Krzysztof KiljanŹródło:PAP / Adam Warżawa
Podajemy wyniki Polaków z Halowych Mistrzostw Europy w sesji porannej, która odbyła się w sobotę 4 marca. Do boju ruszyli nasi biegacze i biegaczki, a także Piotr Lisek. Nie wszyscy będą usatysfakcjonowani.

Halowe Mistrzostwa Europy trwają w najlepsze. Do Stambułu poleciało wielu reprezentantów Polski, a w sesji porannej 4 marca kolejni z nich ruszyli do boju. Tym razem jeszcze nie rywalizowali o medale, ponieważ najpierw musieli przebrnąć przez eliminacje.

Piotr Lisek miał szczęście w Halowych Mistrzostwach Europy. Damian Czykier wręcz przeciwnie

W sobotni poranek w akcji zobaczyliśmy między innymi Piotra Liska. W skoku o tyczce nie poszło mu najlepiej, ponieważ nie udało mu się pokonać wysokości wynoszącej 5,75 metra. Mimo tego Polak przeszedł do finału. Nieco szczęśliwie, bo udało mu się to głównie dlatego, że wcześniej ani razu nie strącił poprzeczki.

Oprócz niego starty zaliczyli też nasi biegacze: Dominik Kopeć, Jakub Lempach, Jakub Szymański, Krzysztof Kiljan oraz Damian Czykier. Ostatniemu z wymienionych poszło bardzo źle, ale mimo wszystko nie tracił optymizmu i zadeklarował, że w sezonie letnim będzie prezentował się znacznie lepiej. Oprócz nich w eliminacjach startowała też Weronika Nagięć, która również miała sporo szczęścia.

Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Wyniki Polaków w sesji porannej – 4 marca

• Damian Czykier (bieg na 60 metrów przez płotki mężczyzn) odpadł na etapie eliminacji. Zajął 7. miejsce z czasem 7,95 sekundy.
  • Krzysztof Kiljan (bieg na 60 metrów przez płotki mężczyzn) awansował do półfinału. Zajął 2. miejsce z czasem 7,67 sekundy.
  • Jakub Szymański (bieg na 60 metrów przez płotki mężczyzn) awansował do półfinału. Zajął 2. miejsce z czasem 7,65 sekundy.
  • Piotr Lisek (skok o tyczce mężczyzn) awansował do finału z szóstej pozycji. Zatrzymał się na poziomie 5,75 metra, którego nie dał rady pokonać.
  • Weronika Nagięć (bieg na 60 metrów przez płotki kobiet) awansowała do półfinału jako „lucky loser”. Zajęła 4. miejsce z czasem 8,09 sekundy.
  • Jakub Lempach (bieg na 60 metrów mężczyzn) awansował do półfinału. Zajął 3. miejsce z czasem 6,69 sekundy.
  • Dominik Kopeć (bieg na 60 metrów mężczyzn) awansował do półfinału. Zajął 2. miejsce z czasem 6,64 sekundy.

Zrobiła to! Ewa Swoboda na podium Halowych Mistrzostw Europy!