Pierwsze zwycięstwo Juventusu w tym sezonie Ligi Mistrzów. Do składu wrócił Wojciech Szczęsny, Arkadiusz Milik cały mecz na ławce

Pierwsze zwycięstwo Juventusu w tym sezonie Ligi Mistrzów. Do składu wrócił Wojciech Szczęsny, Arkadiusz Milik cały mecz na ławce

Juventus
Juventus Źródło: PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO
W trzeciej kolejce Ligi Mistrzów Juventus podejmował Maccabi Hajfę na własnym stadionie. To spotkanie Arkadiusz Milik spędził na ławce rezerwowych, a Wojciech szczęsny wyszedł w wyjściowej jedenastce.

W trzeciej kolejce Juventus podjął Maccabi Hajfa. Ekipa Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika bardzo słabo rozpoczęła ten sezon i w Serie A i w Champions League. Podopieczni Massimiliano Allegri'ego przegrali z PSG i Benficą po 1:2. W drugim meczu Arkadiusz Milik popisał się nawet bramką, ale ona nie przyniosła oczekiwanego rezultatu.

Mecz z izraelskim klubem to był dla Juventusu być albo nie być w kolejnej fazie Ligi Mistrzów. Na korzyść Włochów działał fakt, że Maccabi Hajfa przegrało osiem ostatnich meczów w fazie grupowej Champions League, a ich bilans bramek wynosi 1:13. W związku z tym strzelenie bramki przez Arkadiusza Milika okazało się tylko formalnością.

Arkadiusz Milik w tym sezonie rozegrał dziewięć spotkań, a dwa z nich były w Ligue 1. W pięciu meczach Serie A zdobył trzy bramki, a z kolei w dwóch potyczkach w Lidze Mistrzów ustrzelił jednego gola. Polak jest najjaśniejszą postacią w Juventusie, który wydaje się, że jest w kryzysie, włoskie media okrzyknęły już Polaka „transferem roku”.

Juventus – Maccabi Hajfa. Arkadiusz Milik wszedł z Ławki

W przedmeczowych przewidywaniach w meczu Juventus – Maccabi Hajfa Wojciech Szczęsny miał wyjść w wyjściowej jedenastce, a Arkadiusz Milik zacząć na ławce rezerwowych. Tak też się stało. Od początku przeważali gracze Starej Damy, ale pierwsza bramka padła dopiero w 35. minucie. Angel Di Maria oddał piłkę Adrienowi Rabiotowi, który posłał piłkę w prawe okienko bramki Cohena.

W 49. minucie Stara Dama podwyższyła prowadzenie. Kolejny raz Angel Di Maria popisał się genialnym podaniem do Dusana Vlahovicia. Argentyńczyk zagrał prostopadłe podanie zewnętrzną częścią stopy do Serba, a ten dopełnił formalności i pokonał bramkarza Maccabi Hajfa. W 72. minucie zszedł Dusan Vlahović, ale w jego miejsce zameldował się Moise Kean.

W 75. minucie podanie na wolne pole dostał Dean David. Wojciech Szczęsny wyszedł na 20. metr bramki i próbował przeciąć to podanie, ale niestety nie trafił w piłkę i zawodnik Maccabi Hajfa zdobył bramkę kontaktową. W 82. minucie wynik tego spotkania na 3:1 ustalił Adrien Rabiot. Arkadiusz Milik Cały mecz spędził na ławce rezerwowych.