Polacy dostaną premię za zdobycie srebrnego medalu? Jasna deklaracja prezesa PZPS

Polacy dostaną premię za zdobycie srebrnego medalu? Jasna deklaracja prezesa PZPS

Reprezentacja Polski
Reprezentacja PolskiŹródło:PAP / Tomasz Wiktor
Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn zdobyła srebrny medal na zakończonych w niedzielę mistrzostwach świata. Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy w przypadku wygranej Biało-Czerwoni mieli dostać od PZPS pięć milionów złotych. Prezes związku zdradził w rozmowie z dziennikarzami, czy podopieczni Nikoli Grbicia otrzymają nagrodę za zajęcie drugiego miejsca.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie FIVB, czyli Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej, drużyna, która wywalczyła złoty medal na tegorocznych zarobi 200 tys. dolarów (prawie 900 tys. złotych). W tym przypadku główna nagroda przypadła reprezentacji Włoch. Z kolei Polacy za zajęcie drugiego miejsca mają otrzymać 125 tys. dolarów (ponad 500 tys. zł), a Brazylia, która zajęła ostatnie miejsce na podium, dostanie 75 tys. dolarów (ponad 300 tys. dolarów).

Mistrzostwa świata. Premie dla najlepszych zawodników

Ponadto FIVB przewidziało nagrody indywidualne i premie dla najlepszych siatkarzy tego czempionatu. MVP mistrzostw świata (Simone Giannelli) ma zainkasować około 30 tys. dolarów (prawie 150 tys., dolarów), a za pozostałe miejsca w „drużynie marzeń” zawodnicy otrzymają około 10 tys. dolarów (około 50 tys. złotych). W tym roku wyróżniono:

• Najlepszy przyjmujący: Leal (Brazylia) i Kamil Semeniuk (Polska);
  • Najlepszy środkowy: Mateusz Bieniek (Polska) i Gianluca Galassi (Włochy);
  • Najlepszy libero: Fabio Balaso (Włochy);
  • Najlepszy rozgrywający: Simone Giannelli (Włochy);
  • Najlepszy atakujący: Bartosz Kurek (Polska).

Przed finałem, który odbył się 11 września dziennikarze Sport.pl dotarli do informacji, zgodnie z którą za mistrzostwo świata Biało-Czerwoni mieli otrzymać nagrodę pieniężną do podziału. Według nieoficjalnych informacji serwisu miało to być pięć milionów złotych. Niestety reprezentacja Polski przegrała w finale i zdobyła srebrny medal mistrzostw świata, a ze złota mogą cieszyć się Włosi.

Premia dla Biało-Czerwonych. Świderski: Dla nas to sukces i nie będę uciekał od tego

Dziennikarze Sportowych Faktów porozmawiali z prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastianem Świderskim na temat ewentualnej nagrody za zajęcie drugiego miejsca.

Przedstawiciel związku zapewnił, że dla naszych siatkarzy będzie premia. – To wielki sukces i nie będę uciekał od tego – zapewnił prezes PZPS, który dodał, że w przedsezonowych umowach były zapisy o premiach również za srebro.

Dla nas to nie jest porażka, ale sukces, a za niego należy się odpowiednie wynagrodzenie – ocenił Sebastian Świderski.