MŚ 2014: Kolumbia wygrywa, Japończycy wracają do domów

MŚ 2014: Kolumbia wygrywa, Japończycy wracają do domów

Kadr z meczu (fot. Liu Dawei / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Kolumbia rozbiła Japonię 4:1 w swoim ostatnim meczu w grupie C i z kompletem punktów awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata. Japończycy po porażce wracają z kolei do domu. Gole dla Kolumbii strzelali Cuadrado, Martinez (dwa) oraz Rodriguez. Jedyne trafienie dla Japończyków zanotował Okazaki.
Mecz lepiej rozpoczęli ruchliwi Japończycy, ale nie potrafili sobie wypracować żadnej naprawdę groźnej okazji. Co innego Kolumbijczycy - w 16. minucie Ramos wystartował do podania w pole karne i został sfaulowany przez Konno. Rzut karny pewnie wykonał Cuadrado. Azjaci jednak nie poddali się i doprowadzili do wyrównania tuż przed przerwą. Gola do szatni strzelił Okazaki, który wykorzystał dośrodkowanie Hondy i w bardzo trudnej uderzył strzelił głową przy słupku.

Remis jednak nic nie dawał Japończykom, którzy do wyjścia z grupy potrzebowali wygranej oraz korzystnego rezultatu w meczu Grecji i Wybrzeża Kości Słoniowej. Kolejnego gola strzelili ponadto Kolumbijczycy - w 55. minucie Rodriguez podał w pole karne do Martineza, ten przyjął, przygotował sobie pozycję do strzału i uderzył lewą nogą przy słupku.

W miarę upływających minut potrzebujący wygranej Japończycy coraz bardziej się otwierali, co dawało ich rywalom wiele okazji do kontrowania. W 82. minucie po jednej z takich akcji na 3:1 podwyższył Martinez. Kolumbijczyk dostał podanie w pole karne, przełożył piłkę na lewą nogę, czym zmylił Uchidę, i uderzył na dalszy słupek.

Wynik meczu ustalił Rodriguez, który w 89. minucie dostał prostopadłe podanie na połowie rywali, wpadł w pole karne, efektownie zakręcił Yoshidą w szesnastce i podciął futbolówkę nad golkiperem.

Dzięki wygranej Kolumbia zakończyła rywalizację w grupie C z kompletem punktów. Drugie miejsce zajęła Grecja, która pokonała Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1. Z mundialem żegna się właśnie zespół z Afryki i Japonia.