Świetny skok Piotra Żyły w serii próbnej. Za nami ostatnie przetarcie przed konkursem olimpijskim

Świetny skok Piotra Żyły w serii próbnej. Za nami ostatnie przetarcie przed konkursem olimpijskim

Piotr Żyła
Piotr Żyła Źródło:Newspix.pl
Za nami seria próbna przed konkursem olimpijskim na skoczni normalnej, który rozpocznie się już o godz. 12. Najlepiej z Polaków spisał się Piotr Żyła, który został sklasyfikowany na trzecim miejscu.

Serię próbną przeprowadzono na godzinę przed startem konkursu olimpijskiego na skoczni normalnej. Jako pierwszy z Polaków na belce startowej pojawił się Stefan Hula, który skoczył 90 metrów i zajął ostatecznie 30. miejsce. Lepiej niż kolega z kadry poradził sobie Dawid Kubacki. Mistrz świata z Seefeld, który bardzo dobrze czuje się na skoczniach normalnych, osiągnął 93,5 m i serię próbną zakończył na ósmej pozycji.

Pekin 2022. Żyła najlepszy z Polaków na treningu

Dobrą dyspozycję potwierdził Piotr Żyła, który mimo spóźnienia skoku osiągnął 95 m. Popularny „Wiewiór”, który zajął trzecie miejsce w sobotnich kwalifikacjach, został sklasyfikowany na trzecim miejscu. O wiele gorzej zaprezentował się Kamil Stoch, który lądował na 89,5 m, co pozwoliło mu na zajęcie 28. lokaty.

Serię próbną wygrał Jewgienij Klimow, który wyprzedził drugiego Mariusa Lindvika i trzeciego Piotra Żyłę. Dobrze poradził sobie również Anze Lanisek, który został sklasyfikowany na czwartym miejscu. Sporym zaskoczeniem są słabe próby Niemców. Najwyżej klasyfikowanym podopiecznym Stefana Horngachera był Markus Eisenbichler, który zakończył serię treningową na 20. miejscu.

Przypomnijmy, konkurs olimpijski rozpocznie się o godz. 12. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z rywalizacji o medale.