Monika Hojnisz-Staręga najwyżej z Polek w rywalizacji biathlonistek. Niemka ze złotem olimpijskim

Monika Hojnisz-Staręga najwyżej z Polek w rywalizacji biathlonistek. Niemka ze złotem olimpijskim

Monika Hojnisz-Staręga
Monika Hojnisz-Staręga Źródło: Newspix.pl / EXPA
Za nami rywalizacja biathlonistek w biegu indywidualnym na 15 km. Zgodnie z oczekiwaniami, najlepiej z Biało-Czerwonych spisała się Monika Hojnisz-Staręga, która nie zdołała jednak powalczyć o lokatę w czołówce.

Na starcie rywalizacji indywidualnej na 15 kilometrów pojawiły się cztery reprezentantki Polski. Jako pierwsza na trasę wyruszyła Monika Hojnisz-Staręga, która spisywała się bezbłędnie na dwóch pierwszych strzelaniach, co w połączeniu z dobrym biegiem dawało jej miejsce w czołowej dziesiątce. Niestety, Polka później zaliczyła trzy „pudła”, co przekreśliło jej szanse na wysoką lokatę. Ostatecznie 30-letnia biathlonistka zajęła 20. miejsce z czasem 46:55.3.

Pekin 2022. Dalekie miejsca Polek

Hojnisz-Staręga i tak spisała się lepiej niż jej koleżanki z reprezentacji. Kamila Żuk finiszowała z czasem 49:02.7, co dało jej 36. lokatę. Kinga Zbylut po dziewięciu pudłach została sklasyfikowana na 55. pozycji, A Anna Mąka ze stratą 14 minut do triumfatorki zajęła 85., przedostatnie miejsce.

Złoto zdobyła Denise Herrmann, druga była Anais Chebalier-Bouchet, a trzecia Marte Olsbu Roeiseland. Niemka przekroczyła linię mety z czasem 44:12.7, wyprzedzając Francuzkę o niespełna 10 sekund.