Groźny wypadek na igrzyskach. Zawodniczka krzyczała z bólu

Groźny wypadek na igrzyskach. Zawodniczka krzyczała z bólu

Camille Cerutti
Camille Cerutti Źródło: Newspix.pl / EXPA
Na igrzyskach olimpijskich zakończyła się niedawno rywalizacja w narciarstwie zjazdowym kobiet. Zwycięstwo Corinne Suter zostało jednak przykryte przez groźnie wyglądający wypadek Francuzki Camille Cerutti, której krzyki słychać było nawet w telewizji.

Zwyciężczynią wtorkowych zmagań w zjeździe alpejskim kobiet na  została Szwajcarka Corinne Suter. Srebrny medal zapewniła sobie Sofia Goggia, która jeszcze nie tak dawno miała skręcone lewe kolano, uszkodzone więzadła krzyżowe i złamaną kość strzałkową. Włoszka broniła mistrzostwa sprzed czterech lat. Na ostatnim miejscu podium stanęła Nadia Delago, również reprezentantka Italii. To jednak koniec dobrych wiadomości, ponieważ na trasie doszło do poważnie wyglądającego wypadku z udziałem Francuzki Camille Cerutti.

Wypadek Cerutti. Krzyki było słychać w telewizji

Camille Cerutti odniosła poważnie wyglądający wypadek podczas finałowego zjazdu. Francuzka nie poradziła sobie po skoku i wygląda na to, że poważnie uszkodziła sobie prawe kolano. Głośne krzyki zawodniczki, sugerujące ogromny ból, były słyszalne nawet w telewizji. Cerutti została zwieziona ze stoku na noszach. Nadal nie ma oficjalnego raportu medycznego, który wyjaśniłby dokładne obrażenia, jakich doznała reprezentantka Trójkolorowych. Zawodniczka doznała zerwania więzadła krzyżowego przedniego i urazu łąkotki wewnętrznej kolana.

Którzy Polacy wystąpią 15 lutego w zimowych igrzyskach olimpijskich?

Kombinacja norweska:

• godz. 09.00: duża skocznia/10 km, konkurs skoków (Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz)
  • godz. 12.00: duża skocznia/10 km M, bieg (Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz)

Łyżwiarstwo figurowe:

• godz. 11:00: solistki, program krótki (Jekaterina Kurakowa)

Łyżwiarstwo szybkie:

• godz. 07:30: zawody drużynowe K, półfinały
  • godz. 08:24: zawody drużynowe K, finał D (Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń)
  • godz. 08:30: zawody drużynowe K, finał C
  • godz. 09:22: zawody drużynowe K, finał B i finał A