O śmierci Igora Sypniewskiego poinformowali dziennikarze „Dziennika Łódzkiego”. Zawodnik grał na pozycji napastnika i był jednym z ważnych ogniw przy awansie ŁKS-u Łódź do Ekstraklasy w sezonie 2005/2006. Był uznawany za jeden z największych talentów w polskiej piłce, ale problemy osobiste sprawiły, że nie wykorzystał w pełni swojego potencjału i popadł w konflikt z prawem.
Piłkarska kariera Igora Sypniewskiego
Igor Sypniewski występował w klubach takich jak: ŁKS Łódź, Orzeł Łódź, Ceramika Opoczno, AO Kawala, Panathinaikós Ateny, OFI Kreta, RKS Radomsko, Wisła Kraków, Kallithea FC, Halmstads BK, Malmö FF i Trelleborgs FF.
Sypniewskiemu udało się także zadebiutować w barwach narodowych. Łącznie wystąpił w dwóch spotkaniach reprezentacji Polski. Były to mecze przeciwko Nowej Zelandii w 1999 r. oraz przeciwko Kamerunowi w 2001 roku.
Problemy Igora Sypniewskiego
W przeszłości informowano o problemach osobistych piłkarza — miał być uzależniony od alkoholu. Głośno o nich zrobiło się w 2002 roku, kiedy był piłkarzem Wisły Kraków. W barwach Białej Gwiazdy zagrał tylko kilka spotkań i wyjechał za granicę, najpierw do Grecji, a później do Szwecji, w której również miał mieć problemy osobiste – mówiono wówczas o stanach depresyjnych.
Sypniewski miał również problemy z prawem. W maju 2007 r., podczas meczu ŁKS Łódź — Lechem Poznań, wraz z grupą kilkudziesięciu pseudokibiców Łódzkiego Klubu Sportowego brał udział w ataku na kibiców gości, gdzie m.in. wyrywał krzesełka. W tym czasie był pod wpływem alkoholu. Policja zatrzymała go i osadziła w areszcie. Groziło mu wtedy do pięciu lat więzienia.
W sezonie 2007/2008 próbował uratować swoją karierę, ale i z ŁKS-u i z Sokola Aleksandrów Łódzki został usunięty z powodów problemów alkoholowych. W 2010 roku Igor Sypniewski ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery.
Czytaj też:
Mistrz olimpijski i świata o pożegnaniu Tomasza Wójtowicza. „Byłby zadowolony”Czytaj też:
Były kolega klubowy Roberta Lewandowskiego skazany. Znęcał się nad kobietą