Utarczki słowne, kontrowersje i zarzuty. Buzuje pomiędzy trenerami Legii i Piasta

Utarczki słowne, kontrowersje i zarzuty. Buzuje pomiędzy trenerami Legii i Piasta

Piłkarze Legii Warszawa i Piasta Gliwice
Piłkarze Legii Warszawa i Piasta Gliwice Źródło:PAP / Zbigniew Meissner
Legia Warszawa po raz drugi w sezonie zgubiła punkty w PKO Ekstraklasie. Zawodnicy Kosty Runjaicia zremisowali z Piastem Gliwice. Po meczu najpopularniejszym tematem nie była rywalizacja sportowa, lecz korespondencyjna krytyka ze strony trenerów obu zespołów.

PKO Ekstraklasa wznowiła grę po przerwie reprezentacyjnej. Mecze polskiej kadry nie napawały optymizmem, więc fani krajowych zespołów liczą na poprawienie nastrojów w ten weekend. Legia Warszawa, która udanie rozpoczęła sezon, po raz drugi straciła punkty. Tym razem pełnej puli pozbawił ich Piast Gliwice. Zespół ze Śląska wyszarpał przed własną publicznością remis 1:1.

Kontrowersje pomiędzy Kostą Runjaiciem a Aleksandarem Vukoviciem

W meczu nie brakowało walki, ale także kontrowersji. Szerokim echem odbiła się sytuacja z końcówki pierwszej połowy, gdy drugą żółtą kartkę otrzymał Josue. Portugalczyk został sfaulowany przez Aleksandrosa Katranisa, ale to jemu sędzia Damian Sylwestrzak przypisał faul. Legia musiała przez większość meczu grać w dziesiątkę, co z pewnością mocno przyczyniło się do utraty bramki w drugiej połowie, a co za tym idzie braku wygranej.

Choć po meczu Sylwestrzak przepraszał zarówno Legionistów w szatni, jak i kibiców w telewizji, to jednak nie mógł już zmienić nic. Nerwowa atmosfera spotkania udzielała się sztabom zespołów. Aż dwóch przedstawicieli Legii – kierownik zespołu Konrad Paśniewski oraz asystent Przemysław Małecki – musiało opuścić ławkę rezerwowych.

Po meczu zarówno Kosta Runjaić, jak i Aleksandar Vuković mieli do siebie pretensje. Poszło m.in. o słowa pomiędzy mężczyznami w trakcie meczu, a także niepodanie ręki przez tego drugiego po ostatnim gwizdku. – Vuković nie podał mi ręki po meczu, zniknął. Jestem rozczarowany, bo okazał mi brak szacunku, a taki po prostu należy się przeciwnikowi” – powiedział trener Legii, cytowany przez TVP Sport. – Jestem zdziwiony takimi słowami. To zdanie pana Runjaica. Nie będę go szukał po stadionie, by za każdym razem podać mu rękę – odpowiedział mu Vuković, gdy przyszła kolej na konferencję prasową z jego udziałem.