Robert Lewandowski zaryzykował groźną kontuzją. Zobacz, jak Polak uratował Barcę

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Źródło:Newspix.pl / Pressinphoto
FC Barcelona zdobyła punkt w sobotnim meczu LaLiga, w którym mierzyła się na wyjeździe z Rayo Vallecano. Mistrzowie Hiszpanii zremisowali (1:1), a trafienie dające remis Dumie Katalonii to duża zasługa Roberta Lewandowskiego. „Lewy” włożył głowę tam, gdzie niektórzy baliby się wsadzić nogę.

Przypomnijmy, że Robert Lewandowski podczas listopadowego okienka reprezentacyjnego dołożył swojego kolejnego gola dla Biało-Czerwonych. Trafienie RL9 na 2:0 w meczu z Łotwą, po asyście Nicoli Zalewskiego, było historyczne w dziejach drużyny narodowej. Lewandowski stał się bowiem najstarszym strzelcem gola dla Polski w oficjalnych meczach. „Lewy” kolejny raz udowodnił swoją piłkarską klasę.

FC Barcelona z remisem w meczu z Rayo Vallecano

Powrót po przerwie reprezentacyjnej dla mistrzów Hiszpanii nie był łatwy. Duma Katalonii w sobotnie popołudnie mierzyła się na wyjeździe z Rayo Vallecano. Przeciwnik Barcy to solidny zespół LaLiga, meldujący się w środku tabeli. To właśnie na swoim terenie pokazali piłkarze Rayo, którzy nie dość, że nie przegrali spotkania z faworytem, to dodatkowo w 39. minucie objęli prowadzenie po pięknym trafieniu Unaia Lopeza.

Xavi Hernandez musiał reagować na problemy swojej drużyny, decydując się na kilka istotnych zmian w drugich 45. minutach. To przyniosło efekt o tyle, że Barcelona zdołała wyrównać. Co ciekawe, w 82. minucie samobójcze trafienie zaliczył Florian Lejeune. Trzeba przyznać, że spora w tym zasługa Lewandowskiego, który – gdyby nie stopa przeciwnika – prawdopodobnie wpakowałby piłkę do siatki strzałem głową. Polak włożył głowę tam, gdzie niektórzy baliby się wsadzić nogę, ryzykując ewentualną kontuzją.

Ostatecznie sobotni mecz zakończył się podziałem punktów (1:1), z którego z pewnością bardziej zadowoleni są piłkarze gospodarzy.

Robert Lewandowski najlepszym snajperem LaLiga

Warto przypomnieć, że polski napastnik kilka dni temu odebrał nagrodę dla króla strzelców ligi hiszpańskiej za poprzedni sezon. W kampanii 2022/23 Polak zdobył 23 gole w 34 meczach ligowych. RL9 dołączył tym samym do prestiżowego grona najlepszych strzelców poszczególnych sezonów w LaLiga.

Wcześniej po tytuły snajperów numer 1 w lidze hiszpańskiej sięgali m.in. Karim Benzema, Lionel Messi, Luis Suarez czy Cristiano Ronaldo.