Puchar Ligi Angielskiej. Diogo Jota bohaterem Liverpoolu! Dwie bramki Portugalczyka biletem do finału

Puchar Ligi Angielskiej. Diogo Jota bohaterem Liverpoolu! Dwie bramki Portugalczyka biletem do finału

Piłkarze Liverpoolu i Arsenalu
Piłkarze Liverpoolu i ArsenaluŹródło:Newspix.pl / ZUMA
Rewanżowy mecz Pucharu Ligi Angielskiej między Liverpoolem a Arsenalem zakończył się zwycięstwem The Reds. Na boisku błyszczał Diogo Jota, który zdobywając dwie bramki, wprowadził swoją drużynę do finału Carabao Cup.

Liverpool nie wykorzystał szansy na zdobycie dużej przewagi przed meczem rewanżowym w Londynie. Podopieczni Juergena Kloppa w pierwszym półfinałowym spotkaniu Pucharu Ligi Angielskiej mimo miażdżącej przewagi w pierwszej połowie i gry jedenastu na dziesięciu nie zdołał strzelić żadnego gola. O wszystkim miał zadecydować mecz na The Emirates.

Wspaniały rajd Diogo Joty zakończony golem

Przez pierwsze 20 minut meczu Liverpoolu był w odwrocie. Arsenal przeważał w kreowaniu akcji i był o wiele bliżej wyjścia na prowadzenie. Pierwsze trafienie wpadło jednak na konto The Reds. Wspaniałym dryblingiem przy lewej stronie pola karnego popisał się Diogo Jota. Portugalczyk oddał lekki strzał, a piłka powoli wtoczyła się do siatki. Bramkarz nie miał szans na interwencję, ponieważ znajdował się przy drugim słupku. Od tego momentu to Liverpool przeważał w spotkaniu.

Druga połowa znowu rozpoczęła się lepiej dla Kanonierów

Na początku drugiej połowy znowu lepiej prezentowali się Kanonierzy. To jednak nie przeszkodziło Diogo Jocie w strzeleniu kolejnej bramki. Portugalczyk przyjął świetne podanie prostopadłe góra od Trenta Alexandra-Arnolda i przerzucił bramkarza Arsenalu. Sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną Joty, ale po interwencji VAR trafienie zostało uznane. W 79. minucie Liverpool bardzo przybliżył się do finału Carabao Cup. Thomas Partey, który wszedł na boisku w 74. minucie, nie zdołał dokończyć spotkania, ponieważ w 87. i 90. minucie obejrzał dwie żółte kartki i sędzia ostatecznie wyciągnąć musiał „czerwień”.

Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 2:0 po dwóch golach Diogo Joty, który pod nieobecność Mohameda Salaha i Sadio Mane wziął się za strzelanie dla Liverpoolu. The Reds w finale Carabao Cup zmierzy się z Chelsea, która w swoim półfinałowym dwumeczu wyeliminowała Tottenham. Finał Pucharu Ligi Angielskiej odbędzie się 27 lutego.