Jaka sytuacja w grupie Polski po meczu z Albanią? Tabela grupy I w el. MŚ

Jaka sytuacja w grupie Polski po meczu z Albanią? Tabela grupy I w el. MŚ

Paulo Sousa
Paulo Sousa Źródło:Newspix.pl / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT
Dzięki wygranej z Albanią reprezentacja Polski wskoczyła na drugie miejsce w grupie I na dwa spotkania przed końcem eliminacji do MŚ 2022. Podsumowujemy, jak przedstawia się tabela grupy Biało-Czerwonych.

Przed meczem Albanii z Polską w grupie I eliminacji mistrzostw świata sytuacja była następująca: pierwsze miejsce zajmowali Anglicy z 19 punktami na koncie. Druga była Albania z 16 punktami, a trzecia – Polska z 14 „oczkami”. Zasady są jasne: z grupy bezpośrednio do MŚ awansuje pierwszy zespół, natomiast drugi dostaje szansę w barażach.

Przed meczami z wtorku 12 października wszystkim zespołom zostało po trzy spotkania do końca zmagań. We wtorek zmierzyły się ze sobą trzy pary: Albania – Polska, Anglia – Węgry oraz San Marino – Andora.

Mecz Albania – Polska. Jaka sytuacja w grupie I na dwa spotkania przed końcem eliminacji?

Andora pokonała San Marino 3:0, natomiast Anglicy zremisowali 1:1 z Węgrami. Problemem oczywiście był mecz Polski z Albanią, który przerwano tuż po tym, jak Biało-Czerwoni strzelili bramkę na 1:0, a na murawę poleciały butelki. Po kilkunastu nerwowych minutach piłkarze wrócili na boisko, a mecz wznowiono. Wynik nie uległ zmianie, a reprezentacja Paulo Sousy mogła dopisać sobie trzy punkty do dorobku.

Sytuacja w grupie I el. MŚ 2022 po meczach z 12 października przedstawia się następująco:

1. Anglia – 20 punktów
  2. Polska – 17 punktów
  3. Albania – 15 punktów
  4. Węgry – 11 punktów
  5. Andora – 6 punktów
  6. San Marino – 0 punktów

Eliminacje do MŚ 2022. Jakie mecze zostały do rozegrania?

Reprezentacje rozegrają jeszcze po dwa mecze w grupie I. 12 listopada czekają nas spotkania: