Co za akcja reprezentanta Polski! Piękna asysta Żurkowskiego w meczu z Interem

Co za akcja reprezentanta Polski! Piękna asysta Żurkowskiego w meczu z Interem

Szymon Żurkowski
Szymon Żurkowski Źródło: Newspix.pl / EXPA/NEWSPIX.PL
Szymon Żurkowski rozegrał kolejny dobry mecz w tym sezonie Serie A. Reprezentant Polski popisał się kapitalną akcją oraz podaniem w starciu ligowym przeciwko Interowi Mediolan. Zespół 24-latka uległ mistrzowi Włoch 2:4.

Spotkanie pomiędzy Interem Mediolan a Empoli otwierało 36. kolejkę Serie A. Mistrzowie Włoch wciąż są w grze o obronę tytułu i każde potknięcie mogłoby spowodować, że wypadliby z wyścigu o scudetto. Z kolei goście mają już praktycznie zapewnione utrzymanie i nie grają o nic. W wyjściowym składzie Azzuri po raz kolejny w tym sezonie znalazł się Szymon Żurkowski. Dla reprezentanta Polski było to 27. spotkanie, które rozpoczął od pierwszej minuty. Młody piłkarz ponownie błysnął.

Fantastyczna akcja i asysta Szymona Żurkowskiego

Mecz lepiej rozpoczął się dla ekipy przyjezdnych. Empoli już na samym początku spotkania zaskoczyło Inter Mediolan. W 5. minucie goście znakomicie wyszli spod pressingu i uruchomili podaniem polskiego pomocnika. 24-latek pomknął prawą stroną boiska. Przebiegł kilkadziesiąt metrów i znakomicie dograł w pole karne do wychodzącego na czystą pozycję Andrei Pinamontiego. Ten skierował futbolówkę do siatki. Mistrzowie Włoch musieli odrabiać straty.

Zaledwie pięć minut później Szymon Żurkowski sam wpisał się na listę strzelców. Niestety po chwili trafienie reprezentanta Polski zostało anulowane. Po czasie jednak Empoli dopięło swego i jeszcze przed upływem drugiego kwadransa gry wyszło na dwubramkowe prowadzenie. Sensacja wisiała w powietrzu, ale gospodarze nie odpuścili i odwrócili losy tej rywalizacji. Ostatecznie zwyciężyli 4:2.

Polski piłkarz zakończył swój udział w tym meczu w 61. minucie. Został zmieniony przez Hendersona. W tym sezonie 24-latek wystąpił w 25. spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Zdobył sześć bramek i zaliczył trzy asysty.