Agnieszka Radwańska - Caroline Wozniacki

Agnieszka Radwańska - Caroline Wozniacki

Agnieszka Radwańska (FOT. IMAGO / ACTION Plus / FOTO OLIMPIK / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Agnieszka Radwańska pokonała Caroline Wozniacki 6:2, 7:5 i awansowała do półfinału turnieju WTA w Dausze. W 1/2 finału Isia zagra po raz pierwszy w tym roku z Wiktorią Azarenką.
 21:11
Agnieszka Radwańska po raz trzeci zagra w półfinale turnieju w Dausze.
 21:11
Pierwsza wymiana dla Dunki. Drugi również - wyraźnie z Wozniacki zeszło powietrze. Już jest 0:30 dla rywalki Polki pomimo własnego podania. Wolej spod siatki i jest 0:40. 3 break-pointy dla Dunki. Pierwszy obroniony - Wozniacki trafia w siatkę. Drugi obroniony - dobry serwis i aut Caroline. Trzeci obroniony - Polka schodzi do siatki i gra z woleja! Równowaga! I przewaga Polki! Niebywała piłka! Dobiegła Aga do woleja pod siatkę i zagrała po maksymalnej przekątnej! Piłka zatańczyła po necie i spadła na stronie Dunki. Ale jest równowaga - Polka odbiła smecz, ale zagrała poza linię końcową. Dunka obroniła meczbol. Będzie kolejny - return w aut Wozniacki. I jest po wszystkim - Wozniacki gra w siatkę! 7:5 w drugim secie.
 21:04
Aut Dunki na początek. Wozniacki się denerwuje - popełnia podwójny błąd serwisowy. Następnie trafia w aut - Wozniacki oddała już rywalce trzy punkty w tym secie. 3 break-pointy. I jest kolejny aut. Kompletnie przegrała Wozniacki tego seta w głowie. 6:5 dla Radwanskiej, przełamanie i okazja na skończenie meczu.
 21:02
Punkt dla Dunki na początek po szalonej wymianie. Polka wypchnęła spod siatki rywalkę i sama do niej zeszła, ale zagrała wolejem za linię. Wozniacki odpowiada zagraniem w siatkę i jest po 15. Kolejny return Caroline ląduje w siatce. Jest po 30 - Polka efektownie smeczuje z backhandui, ale po chwili nadziewa się na piłkę po kontrze. Wozniacki dalej gra w aut i jest 40:30 dla Agi. I jest 5:5 w gemach! Aga wróciła niemal z zaświatów w tym secie. Piłka w sam narożnik na koniec.
 20:56
Na początek Isia returnuje w aut. Następnie trafia w siatkę i Dunka jest o dwie piłki od wygrania seta. Aga schodzi do siatki po chwili, ale nie musi atakować - Wozniacki trafia w siatkę. Dunka wyrzuca i jest po 30. Dunka trafia w samą linię po chwili - as serwisowy i piłka setowa. Następnie Wozniacki wyrzuca i jest równowaga. Po chwili przewaga Polki po fenomenalnej akcji! Agnieszka zepchnięta do obrony lobem pokonuje rywalkę dzięki piłce pod samą linię i ma break-point. Wykorzystany - Wozniacki wyrzuciła. 5:4 dla Dunki. Agnieszka musi w końcu wygrać swoje podanie.
 20:51
Dobry, wyrzucający serwis i... sporo pecha Polki. Wozniacki returnuje, a Radwańska mocno atakuje, ale siatka spowalnia jej akcję. Dunka zdobywa inicjatywę i pierwszy punkt. Kolejny już na szczęście dla Polki - wolej spod siatki. Kolejną wymianę przegrywa Caroline - nie mieści się w korcie. Kolejny wolej Polki ląduje poza polem gry - jest po 30. Robi się gorąco - Isia wyrzuca i jest okazja na przełamanie. I tak się dzieje - Polka zagrała zbyt czytelny skrót. 5:3 dla Wozniacki.
 20:46
Wozniacki po wymianie wyrzuca. Drugi punkt też dla Agnieszki i jest 30:0 dla Polki. Następny punkt dla Dunki po sprytnym zagraniu w kierunku przeciwnym do biegu Agi. Isia odpowiada w ten sam sposób i ma dwa break-pointy. Świetny break-point kończy gem. 4:3 dla Wozniacki, straty odrobione. Teraz Agnieszka musi wygrać swoje podanie.
 20:43
Pierwszy punkt z woleja dla Agnieszki. Drugi dla Dunki - Polka trafiła w siatkę. Niestety dwa kolejne punkty po mocnych returnach dla Wozniacki. Agnieszka wyrzuca, Wozniacki ma przełamanie znowu. 4:2 dla Dunki.
 20:40
Na początek Caroline wyrzuca. Drugą piłkę trafia w siatkę i jest 30:0 dla Polki. Kolejny punkt dla Dunki - Agnieszka o włos wyrzuciła piłkę. Wozniacki odpowiada tym samym i Aga ma dwie okazje na break-point. I jest przełamanie! 3:2 dla Wozniacki. Straty odrobione.
 20:36
Aga zaczyna od trafienia w siatkę. Drugi punkt dla Polki - Agnieszka wyciągnęła piłkę rakietą spod siatki i skierowała ją po przekątnej. Dalej as serwisowy Radwańskiej. Wozniacki wyrzuca i jest 40:15. Polka kończy smeczem. Jest w końcu pierwszy gem.
 20:32
Wozniacki gra jak natchniona - wygrywa szybko dwa punkty przy swoim podaniu. Polka w końcu wraca do gry backhandem - trochę szczęśliwym, bo po taśmie. Po chwili Isia trafia w siatkę i już jest 15:40. Kolejny punkt dla Agi. Ale równowagi nie będzie - Agnieszka wyrzuca. 3:0 dla Wozniacki.
 20:29
Pierwszy punkt dla Wozniacki. Drugi po stop woleju również. 0:30 i robi się nerwowo. Polka wyrzuca i daje swojej rywalce aż trzy break-pointy! I jest przełamanie bez straty punkty. 2:0 dla Dunki w drugim secie. Wozniacki już ugrała w tym secie tyle co w pierwszym.
 20:26
Najpierw Polka trafia w siatkę, ale po chwili ma swój pierwszy punkt w drugim secie. Dalej bardzo dobry, wyrzucający serwis Dunki. Agnieszka odpowiada, ale kolejnej piłki nie broni. Następnie Wozniacki wyrzuca i jest po 30. Następnie po długiej wymianie Caroline wyrzuca i jest okazja na break-point dla Polki. Nic z tego - Aga trafia w siatkę. Równowaga. Przewagę zyskuje Dunka dzięki asowi serwisowemu. I wygrywa podanie - Agnieszka zagrała marnego dropshota i dała się pokonać spod siatki swojej rywalce. 1:0 dla Wozniacki.
 20:21
Podaje Wozniacki.
 20:19
Na początek as serwisowy Polki. Drugi punkt też dla Agnieszki. Caroline pcha się do siatki, ale najczęściej nie ma pod nią szans. Dalej krótka, ale szalona wymiana przegrana przez Polkę po trafieniu w siatkę. Dalej Dunka returnuje w siatkę i Aga ma 2 piłki setowe. Polka dziwnie marnuje pierwszą - ma idealną okazję na winnera, ale gra zadziwiająco słabo. Dunka szybko przechodzi do ataku i broni piłkę. Drugiej nie broni - świetna piłka w narożnik boiska! Agnieszka Radwańska wygrywa pierwszego seta 6:2.
 20:13
Wozniacki schodzi do siatki - Radwańska od razu ją mija i ma punkt. Dalej Dunka wyrzuca i już jest 30:0 dla Agnieszki. Radwańska następnie chce zagrać w narożnik, ale myli się dość mocno i daje w prezencie punkt rywalce. I jest po 30 - potężny forehand odrzucił Polkę. Do kolejnej piłki od Wozniacki nawet nie ruszyła. Ale po chwili Wozniacki wyrzuca i jest okazja na przełamanie. Równowaga - tym razem Caroline dobrze ustawiła się pod siatką i zdobyła punkt wolejem. Przewaga Wozniacki - Dunka długą wymianę wygrała dzięki zagraniu po linii. Agnieszka odbiła, ale do smecza nie ruszyła. Równowaga - Agnieszka wróciła do gry świetną kontrą, Wozniacki nie wyrobiła się do piłki, choć już miała przewagę w tej wymianie. I znowu przewaga Dunki - dobry serwis i return w aut. Równowaga - Isia mija lobem Caroline. Dunka do piłki dobiega, ale w gra w siatkę. Przewaga Polki - Aga zeszła do siatki, znowu dała się minąć, ale Caroline delikatnie wyrzuciła. I jest przełamanie! Piękny wolej Agnieszki spod siatki na linię. 5:2 dla Polki i własne podanie.
 20:07
Pierwszy punkt dla Polki po dropshocie. Drugi dla Wozniacki, która minęła szarżująca pod siatkę Radwańską. Dalej precyzyjne zagranie Agnieszki. Wozniacki odpowiada, ale w aut. Kolejny punk też szybko padł łupem Polki. Dalej Aga wyrzuca, ale wciąż ma punkt przewagi. Po raz kolejny gem kończy się nieczystym uderzeniem rakiety przez Dunkę. Wozniacki chyba się denerwuje pod koniec gemów. 4:2 dla Radwańskiej.
 20:02
Kamery pokazują w przerwie sympatyczną rozmowę Caroline i jej ojca trenera. Ojciec tłumaczy duńskiej córce po polsku jak pokonać... Iśkę.
 20:01
Pierwszy punkt dla Dunki po smeczu. Drugi też dla niej - po złym returnie Radwańskiej. Kolejny punkt też dla Wozniacki - też wygra gema na sucho? Tak się dzieje - Polka schodzi do siatki, ale wolejem trafia w siatkę. 3:2 dla Agnieszki.
 19:59
Na początek zły return Wozniacki i aut. Druga akcja też fenomenalna - precyzyjny atak Polki w sam narożnik kortu. 30:0. Dalej return w siatkę Wozniacki i już 40:0. A potem aut z returnu. Minuta 19 sekund - Polka wygrywa swoje podanie na sucho. 3:1.
 19:56
Radwańska na początek wyrzuca. Drugi punkt dla Polki - obie już były pod siatką, ale sprytniejsza była nasza zawodniczka. Następnie Caroline wyrzuca piłkę. Długa wymiana i Agnieszka trafia w siatkę - jest po 30. Isia popełnia dzisiaj sporo błędów. Kolejny punkt dla Dunki - Polka chciała ją przelobować, ale nie zmieściła się w polu gry. Koncertowa wymiana zakończona smeczem Agnieszki daje równowagę. Przewaga Polki - najpierw potężny forehand, a po chwili dropshot. I jest trzecie z rzędu przełamanie - Dunka źle trafiła w piłkę. 2:1 dla Radwańskiej.
 19:49
Na początek Wozniacki chce zaatakować drugie podanie Polki, ale trafia w siatkę. Dalej najdłuższa jak na razie wymiana - Agnieszka wyrzuca. Kolejny punkt dla Polki, która zeszła do siatki i zagrała wolejem. Następnie Agnieszka znowu schodzi do siatki, ale dała się minąć - po 30. Okazja na przełamanie dla Dunki - Isia zagrała dropshotem na linię, ale jej rywalka się wyrobiła do piłki i trafiła w kort. Jest jednak równowaga - Wozniacki zeszła do siatki, a Polka ją minęła passing shotem. Przewaga dla Dunki - pokonała Agnieszkę w podobny sposób. Dalej rzecz niesłychana - Wozniacki rozrzuciła rywalkę i miała piłkę na smecza. Polka była już na tacy, ale Wozniacki... trafiła w siatkę. Po chwili jednak znowu zdobyła przewagę. Trzeci break-point Wozniacki wykorzystała. 1:1, przełamanie powrotne.
 19:42
Polka zaczyna ostro - dropshot, a potem lob. Wozniacki gubi się w tym wszystkim. Po chwili jednak Agnieszka nie w swoim stylu gra poza kort. Doskonały return po linii daje Polce drugi punkt. Wozniacki w odpowiedzi rozrzuca rywalkę i jest po 30. Następnie wymiana - Dunka trafia w siatkę i Isia już ma okazję na przełamanie. I jest! Podwójny błąd serwisowy na koniec. 1:0 dla Polki.