NA ŻYWO: FC Barcelona - PSG

NA ŻYWO: FC Barcelona - PSG

Pique i Ibrahimović walczą w powietrzu (fot. ICON SPORT / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
FC Barcelona zremisowała 1:1 z PSG i awansowała do półfinału Ligi Mistrzów po raz szósty z rzędu. Wynik meczu otworzył w 50. minucie Pastore. Wyrównał w 71. minucie Pedro.
 90+4 min.
Koniec! FC Barcelona jako pierwszy zespół w historii po raz szósty z rzędu zagra w półfinale Pucharu Europy!
 90+3 min.
Blaugrana gra mądrze - nikt nie szuka bramki. Nawet Messi woli ją przetrzymać.
 90+1 min.
Sędzia dolicza cztery minuty.
 90 min.
Żółta kartka dla Beckahama.
 89 min.
Van der Wiel zmienia Jalleta.
 87 min.
Iniesta wpada w pole karne i robi nieprawdopodobny obrót z piłką dookoła własnej osi. Obrońcy w ogóle nie wiedzą co się dzieje - na ich szczęście Iniesta uderza w boczną siatkę.
 86 min.
Messi ma okazję na kontrę - nic z tego. Silva od razu go fauluje. Żółta kartka.
 84 min.
Vilanova odpowiada na Beckhama i wprowadza wysokiego Songa. Schodzi słaby dzisiaj Villa - nawet pomimo asysty.
 83 min.
Veratti schodzi, zmienia go Beckham. Z pewnością z myślą o stałych fragmentach gry.
 82 min.
Pastore znowu uderza z dystansu. Znowu niecelnie. Bardzo w siebie uwierzył po zdobyciu gola, ale teraz nic mu już nie wychodzi.
 81 min.
Lavezzi schodzi, zmienia go Gameiro.
 80 min.
Lavezzi dostał żółtą kartkę. Sfaulował Albę napastnik chciał przeprosić, ale obrońca Blaugrany uderzył go w dłoń.
 77 min.
Barcelona trochę zwalnia tempo gry. Czy zaryzykuje remis? Stracona bramka daje awans PSG.
 75 min.
Messi sprawia wrażenie, jakby grał na pół gwizdka. Nie ma tego typowego szybkiego startu z piłką. Argentyńczyk pewnie się jednak nie przyzna nawet jeżeli boli go noga.
 73 min.
Barcelona potrzebowała 10 minut po wejściu Messiego żeby wyrównać. I szuka kolejnych bramek.
 71 min.
Świetna akcja Barcelony! Zaczął ją oczywiście Messi - minął dwóch piłkarzy, zagrał w pole karne do Villi, który z kolei odegrał do Pedro. Ten się nie zastanawiał - z kilkunastu metrów huknął nie do obrony.
 71 min.
GOOOOOOOOOOOL! PEDRO! W PÓŁFINALE BARCELONA!
 70 min.
Trochę ponad dwadzieścia minut do końca meczu. Zrobiło się nam widowisko na Camp Nou.
 68 min.
Piłka fruwa nad polem karnym Barcy. W końcu po główce trafia do Ibrahimovicia - prawie. Valdes jest pierwszy.
 67 min.
Tymczasem Pastore uderza z dystansu - słabo i obok bramki.
 65 min.
Gorąco pod bramką PSG! Iniesta strzela, Sirigu odbija piłkę pod nogi Messiego. Konkretnie pod tą prawą - słabszą i kontuzjowaną. Argentyńczyk strzału nie oddaje.
 64 min.
PIQUE! Po rzucie rożnym piłka spadła mu pod nogi, ale jego strzał został zablokowany.
 64 min.
Obecność Messiego zmieniła mecz. Francuzi kryją go czwórką, nawet piątką piłkarzy. Inni mają więcej miejsca.
 62 min.
Bartra zmienia kontuzjowanego Adriano, Messi Fabregasa. Barcelona znowu wierzy.
 61 min.
ALVES! Ten błąd może sporo kosztować jego zespół. Nabiega na piłkę i z kilkunastu metrów - niekryty - uderza prosto w trybuny.
 61 min.
Xavi gubi piłkę, Ibrahimović rusza z piłką. Zatrzymuje go Pique - czysto.
 59 min.
Adriano wrócił dzisiaj po kontuzji i znowu ma kontuzję. Zaraz zmieni go Bartra.
 58 min.
PASTORE! Ależ skiksował! Miał okazję do strzału z 15 metrów, ale pomylił się fatalnie.
 57 min.
Fabregas zgrywa do Villi, ten uderza z 16 metrów. Niecelnie. Był rykoszet i powinien być korner, ale sędzia tego nie zauważył.
 54 min.
Barcelona spanikowana - próbuje przyspieszać grę, ale to kończy się tylko groźnymi kontrami. To idealna sytuacja dla gości.
 52 min.
Żarty się kończą. Messi już się rozgrzewa.
 50 min.
Szybka kontra PSG. Ibrahimović gra do rozpędzonego Pastore, który wychodzi sam na sam Valdesem i uderza obok bramkarza.
 50 min
GOOOOOOOOOOOOL! PASTORE!
 49 min.
PSG potrzebuje bramki i można się było spodziewać silnego ataku od początku. Nie ma nawet pressingu.
 47 min.
Korner dla Barcy. Xavi wrzuca, goście wybijają na aut.
 46 min.
Gramy. Oba zespoły bez zmian.
 45+2 min.
Przerwa. Na ten moment Barcelona jest w półfinałach. Katalończycy grają lepiej, tworzą sobie sytuacje, ale w polu karnym brakuje ewidentnie Messiego. Villa psuje wszystkie sytuacje. PSG z kolei gra zwyczajnie bez pomysłu.
 45+1 min.
Sędzia dolicza minutę.
 45 min.
Ależ Villa zepsuł! Piłka przypadkiem trafia mu pod nogi parę metrów od bramki. Strzału nie ma, Pastore wybija.
 43 min.
Ibrahimović z rzutu wolnego uderza prosto w mur.
 42 min.
Obrona Barcelony sypie się dalej. Adriano fauluje, żółta kartka, w półfinale - jeżeli Barcelona awansuje - nie zagra. Faul był bezsensowny, ponieważ nie było specjalnego zagrożenia dla Valdesa.
 41 min.
Fabregas uderza z 30 metrów. Efekt taki jak w przypadku prób zawodników PSG.
 40 min.
Pastore gra piłkę w pole karne. Valdes jest przy futbolówce pierwszy, a na dodatek był spalony Ibry.
 38 min.
Xavi świetnie wypuścił piłkę do Villi. Ten w polu karnym źle przyjął futbolówkę, a po chwili jeszcze gorzej uderzył.
 36 min.
Villa dopada do piłki pod linią boczną. Na boisku jednak brakuje Messiego - nikt nie zdążył za akcją. Villa decyduje się na strzał z niemal zerowego kąta. Będzie aut.
 34 min.
Po kolejnym dośrodkowaniu najwyżej do piłki wyskakuje Alex. Piłka jednak dosłownie prześlizguje mu się po głowie i będzie... aut.
 33 min.
Następny rzut rożny dla PSG. Do strzału wyskoczył Ibrahimović, piłka odbiła się jednak od pleców jednego z obrońców i będzie kolejny korner.
 31 min.
Pół godziny za nami. Barcelona wydaje się mieć wszystko pod kontrolą. Na razie...
 29 min.
Po rzucie rożnym jeden z graczy PSG uderza głową, sędzia odgwizduje spalonego.
 28 min.
Ibrahimović startuje do prostopadłej piłki i spod linii końcowej dorzuca ją pod pole karne. Lucas przeskakuje niziutkiego Albę i uderza głową. Valdes przenosi piłkę nad poprzeczką.
 27 min.
Kamery pokazują Messiego. Argentyńczyk wygląda na zestresowanego. Na pewno wolałby być na boisku.
 26 min.
Barcelona rusza z kontrą po rzucie wolnym. Pedro rozmyśla się i zaczyna się atak pozycyjny.
 24 min.
ALEŻ OKAZJA PSG! Ibrahimović zagrał prostopadłą piłkę, Pique przysnął, a Lavezzi nie pokonał Valdesa z kilku metrów.
 21 min.
Gorąco pod bramką PSG! Pedro z bocznej strefy szesnastki próbuje wbić piłkę pod bramkę. Sirigu ją odbija, piłka znowu trafia do Pedro, który trafia w boczną siatkę.
 20 min.
Po początkowym fragmencie zdecydowanej przewagi Barcelony mecz się wyrównuje.
 19 min.
Zawodnicy PSG mają przykaz uderzania z dystansu. Wcześniej Lavezzi, teraz Lucas. Efekt ciągle ten sam - trzeba uważać na trybunach.
 17 min.
Barcelona przy rzucie rożnym atakowała tylko 4 zawodnikami. Goście łatwo wybili.
 17 min.
Villa korzysta z dośrodkowania Alvesa i uderza. Rykoszet, będzie korner.
 14 min.
Pierwszy atak pozycyjny Paryżan. Piłka przerzucona z lewego skrzydła na prawe, wycofanie do Lucasa i strzał. Valdesowi piłka na jego szczęście z rąk nie uciekła - Ibrahimović już czekał.
 12 min.
Iniesta zobaczył, że Sirigu wyszedł z bramki, i uderzył z połowy boiska. Ponad bramką.
 10 min.
Pique podaje do... Ibrahimovicia. Zaskoczony Szwed boi się piłki i wybija ją poza boisko.
 9 min.
Bardzo słabe zagranie Xaviego z narożnika.
 8 min.
Fabregas tańczy z piłką pomiędzy obrońcami. W końcu podaje do Iniesty, który strzela. Będzie korner.
 6 min.
Tym razem z rzutu wolnego uderza Villa. Mocno, chciał się przedrzeć przez mur. Nie udało mu się.
 4 min.
Fatalna strata w środku pola w wykonaniu Busquetsa. Lavezzi nie dobiega jednak do pola karnego - piłkę wyłuskuje mu Pique.
 3 min.
Odpowiedź PSG - Lavezzi uderza wprost w Valdesa.
 2 min.
Rzut wolny dla Barcy. Xavi uderza z 25 metrów i... NIE MA GOLA! Ależ blisko. Piłka o włos minęła słupek, z kamery telewizyjnej wyglądało to jak gol.
 1 min.
Gramy.
 20:43
Zawodnicy są już na murawie. Za chwilę początek meczu.

Składy:

FC Barcelona:
Valdés, Alba, Adriano, Piqué, Alves, Busquets, Iniesta, Xavi, Villa, Fabregas, Pedro

PSG: Sirigu, Jallet, Thiago Silva, Alex, Maxwell, Thiago Motta, Verratti, Lucas Moura, Pastore, Lavezzi, Ibrahimović
Dla Katalończyków gra bez Messiego to właściwie abstrakcja. Zespół z Barcelony od lat w Lidze Mistrzów mógł liczyć na - jak się wydawało - niezniszczalnego Argentyńczyka. Messi, znany z braku kontuzji i wielkiej chęci do gry, rozsypał się pod koniec pierwszej połowy meczu z PSG z poprzedniego tygodnia. Zanim opuścił boisko z kontuzją uda zdążył oczywiście wpisać się na listę strzelców - ale jego zespół zwycięstwa nie dowiózł do Barcelony. Stracił je w doliczonym czasie gry.

Oczywiście w Barcelonie wszyscy robią dobrą minę do złej gry. Na klubowej stronie Blaugrany ukazał się artykuł, w którym wyliczono, że Barcelona przegrała tylko 4 z 31 spotkań, w których nie grał Messi. W weekend lider La Liga przejechał się po Mallorce 5:0. Trzy bramki strzelił Fabregas, dwie Sanchez. Zespół z Majorki to jednak czerwona latarnia hiszpańskiej ekstraklasy. Fakty są takie, że FC Barcelona bez Messiego od lat nie grała poważnego spotkania. Czterokrotny zdobywca Złotej Piłki treningi z drużyną już wznowił, ale jego występ od pierwszej minuty jest mało prawdopodobny. Najpewniej Argentyńczyk wejdzie na boisko tylko jeżeli będzie musiał ratować swój zespół.

Messi to nie jedyny problem Tito Vilanovy. Znowu sypie się formacja defensywna jego drużyny i to chyba nawet bardziej niż na początku sezonu. Kontuzjowany jest Puyol, kontuzję w meczu z PSG odniósł również Mascherano. Pique drugi sezon gra z kolei po prostu słabo. Najprawdopodobniej na środku obrony zobaczymy więc jednego z defensywnych pomocników lub bocznych obrońców.

A Paris Saint-Germain? Francuzi już w pierwszym spotkaniu udowodnili, że Katalończyków zwyczajnie się nie boją. Po kontuzji Messiego poczuli krew i zdołali zremisować 2:2, choć pierwszego gola podarował im sędzia - padł po ewidentnym spalonym. Dzisiaj do sukcesu na Camp Nou gości będzie chciał poprowadzić Zlatan Ibrahimović - ten sam, który musiał opuścić Barcelonę z powodu Messiego.