Szczypiorniści przegrali z Duńczykami po dogrywce. Zagrają z Niemcami o brązowy medal
partnerzy serwisu

Szczypiorniści przegrali z Duńczykami po dogrywce. Zagrają z Niemcami o brązowy medal

Tałant Dujszebajew
Tałant Dujszebajew Źródło: Newspix.pl / TOMASZ MARKOWSKI
Polscy piłkarze ręczni przegrali z Duńczykami w półfinale igrzysk olimpijskich. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka, w której reprezentacja Danii wygrała 29:28.

Po piętnastu minutach spotkania Duńczycy prowadzili 8:5. Wtedy też - tak samo jak w meczu z Chorwacją - Tałant Dujszebajew dokonał zmiany w bramce: w miejsce Sławomira Szmala pojawił się Piotr Wyszomirski.

Bohater meczu z Chorwacją znów stanął na wysokości zadania i to dzięki jego znakomitej postawie oraz bramkom Daszka, Kusa i Krajewskiego, biało-czerwoni odrobili straty i przed przerwą wynik pokazywał już 15:16 dla Duńczyków. Tuż po gwizdku Polacy przejęli prowadzenie (17:16).

Później obydwie drużyny szły łeb w łeb, a na 40 sekund przed końcem meczu Mikkel Hansen wykorzystał rzut karny. Polacy na dwie sekundy przed końcem meczu wyrównali i przy wyniku 25:25 zarządzono dogrywkę, która zakończyła się wynikiem 28:29 dla Danii.

Polacy dalej mają szansę na medal - w niedzielę (21 sierpnia) zagrają z Niemcami o trzecie miejsce.